ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΩΝ και ΒΑΘΜΟΙ/ΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από makis » 22 Απρ 2010, 17:21

Το όριο ζήτησης για κάτω από τα 100 χαρίσματα αυξήθηκε στις 29-2-2016 από +5 στο +10
Για πάνω από 100 χαρίσματα παραμένει στο +20%


Μέλος που υπερβαίνει το όριο ζητήσεις μπαίνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ
σε ειδική ομάδα "ΥΠΕΡΒΑΣΗΣ ΟΡΙΟΥ"


Τα όρια ζήτησης στις αγγελίες του xariseto.gr ειναι:

Όσα έχει δώσει +20* αντικείμενα για Πιστοποιημένα μέλη (ενεργά**) και συντονιστές
Όσα έχει δώσει +10* αντικείμενα για Πιστοποιημένα μέλη (νέα μέλη)
Όσα έχει δώσει +5 10* αντικείμενα για Όλα τα άλλα μέλη

Για πανω απο 100 χαρίσματα το όριο γίνεται ποσοστιαίο +20%


Αρα αν απλό μέλος έχει χαρίσει 1 αντικείμενο μπορεί να ζητήσει μέχρι και 6 11
Αν απλό μέλος έχει χαρίσει 5 αντικείμενα μπορεί να πάρει μέχρι και 10 15
Αν απλό μέλος έχει χαρίσει 20 αντικείμενα μπορεί να πάρει μέχρι και 25 30
Αν απλό μέλος έχει χαρίσει 50 αντικείμενα μπορεί να πάρει μέχρι και 55 60
Αν απλό μέλος έχει χαρίσει 100 αντικείμενα μπορεί να πάρει μέχρι και 120 (100 Χ 1,2 = 120)
Αν απλό μέλος έχει χαρίσει 1152 αντικείμενα μπορεί να πάρει μέχρι και 1382 (1152 Χ 1,2 = 1382)
και ούτω καθ εξής

Φυσικά δεν μπορείτε να ζητήσετε 20 αντικείμενα σε μια μέρα ή σε ένα μήνα, γιατί αν τα πάρετε όλα θα ξεπεράσετε το όριο σας αλλά και γιατί δεν γίνεται να τα παίρνει όλα ένα μέλος.

Πρέπει να ζητάτε διακριτικά και συγκρατημένα ό,τι έχετε ανάγκη και όχι αδιάκριτα!
Γι αυτό έχουμε βάλει και ένα σχετικό όριο να μην ζητάτε πάνω από 1 αντικείμενο την εβδομάδα ή 5 τον μήνα και μέχρι συμπληρώσεως του ορίου σας σύμφωνα με τα παραπάνω ώστε όλοι να έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να πάρουν.

Τέλος, όποιος αδιαφορεί και παραβιάζει το όριο ζήτησης θα μπαίνει χωρίς προειδοποίηση στις παρακάτω ομάδες (με σειρά χειροτέρευσης):
-Υπέρβασης ορίου ζήτησης με χαρακτηριστικό άβαταρ που δεν αλλάζει και 15 διαθέσιμα πμ. Στην ομαδα αυτη μπαινει οποιος έχει πάρει έως το διπλάσιο του ορίου ζήτησης (δηλαδή 11 έως 20 παραπάνω από όσα έχει δώσει ή από +20% έως +40% για πάνω από 100 χαρίσματα)
-Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης με χαρακτηριστικό άβαταρ που δεν αλλάζει, 5 διαθέσιμα πμ και απενεργοποιημένη την αναζήτηση στις αγγελίες. Στην ομαδα αυτη μπαινει οποιος έχει πάρει έως το τριπλασιο του οριου ζητησης (δηλαδή από 21 έως 30 παραπάνω από όσα έχει δώσει ή +40% έως +60% για πάνω από 100 χαρίσματα)
-Δημοσίευση μετά από έγκριση με χαρακτηριστικό άβαταρ που δεν αλλάζει, 3 διαθέσιμα πμ, απενεργοποιημένη την αναζήτηση στις αγγελίες, υπογραφή που δεν αλλάζει και θα του εγκρίνονται δημοσιεύσεις στις οποίες δεν ζητάει. Στην ομαδα αυτη μπαινει οποιος ξεπερασει το τριπλασιο του οριου ζήτησης (δηλαδή +30 παραπάνω από όσα έχει δώσει ή +60% για πάνω από 100 χαρίσματα)
και θα βγαίνει από αυτές με ανάποδη σειρά όταν βελτιώνει ανάλογα το ισοζύγιο του


-----------------------------------------------------------
**=Ενεργά πιστοποιημένα μέλη ΕΙΝΑΙ αυτα που έχουν πάνω απο 50 αγγελίες
(μπορεί να αλλάξει)

Το οριο το ανεβάζουμε και για να υπάρχει ακόμα ενα κίνητρο για πιστοποίηση,
αλλα και για να υπάρχει η άνεση να ζητήσουν και αντικείμενα μικρής αξίας , χωρίς να "επιβαρύνουν" το προφίλ τους

Αν υπάρχουν μέλη που το εκμεταλλεύονται ΜΟΝΟ με ακριβά αντικείμενα τοτε θα χάσουν την πιστοποίηση και θα γίνουν κανονικά μέλη χωρίς ειδοποίηση !

Σε μέλη που υπερβαίνουν το όριο ζήτησης ή ζητάνε ακριβά αντικείμενα θα ζητάμε τυχαία φωτογραφίες από κάποια είδη (θα πρέπει να αποστέλλονται εντός 24ωρων), αντίθετα θα θεωρείτε εμπορική χρήση με την ανάλογες επιπτώσεις

Το όριο ζήτησης για κάτω από τα 100 χαρίσματα αυξήθηκε στις 29-2-2016 από +5 στο +10
Για πάνω από 100 χαρίσματα παραμένει στο +20%


Άβαταρ μέλους
gponiris
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2673
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 15:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gponiris » 27 Οκτ 2010, 07:25

:welcome: σχετικα με τους κανονες θα ηθελα να σε ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει. αφορα το οριο.οταν λεει
'Δεν μπορείτε να ΖΗΤΗΣΕΤΕ περισσότερα από 1 προϊόν την εβδομάδα ή 5 προϊόντα το μήνα '
τι εννοει?ειχα στο μυαλο μου να μην βαζω αγγελιες ΖΗΤΗΣΗΣ.Ειναι αυτο ή κανω λαθος?
Επισης υπαρχει αναλογια στο ποσα μπορει να ζητησει σε σχεση με αυτα που εχει χαρισει ενα μελος? :thank:
-Προτιμω τις αμεσες παραλαβες απο Γαλατσι(Δεν αποστελω με ΕΛΤΑ λογω ελλειψης χρονου)
-Αν δεν μπορειτε να παραλαβετε μπορειτε να ζητησετε εξυπηρετηση απο αλλα μελη ή γνωστους σας
-Στείλτε μου ενα τηλ σε πμ για αμεση επικοινωνια
-Δεν δινω προτεραιοτητα παντα.Ακολουθω την κριση μου και τα στατιστικα των ενδιαφερομενων
-Ζηταω σεβασμο,κατανοηση και συνεπεια στα ραντεβου.


ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

admin1
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από admin1 » 27 Οκτ 2010, 12:07

Το λενε απλα οι κανονες
Μπορειτε να ζητησετε μεχρι 5 αντικειμενα πανω απο οσα εχετε δωσει (τα απλα μελη) , 10 τα νεα πιστοποιημενα , και 20 τα ενεργα πιστοποιημενα (οχι φυσικα μονο τα ακριβα)

Ζητηση μπορει να ειναι αγγελια που ξεκινατε εσεις ή που ζητατε απο αλλη αγγελια
Εχουμε αναφερει και πολλες φορες οτι αυτο γινεται και για να μοιραζονται δικαια τα αντικειμενα και αποφυγη μελων που παιρνουν και απλα γεμιζουν την δικη τους αποθηκη ή ακομα χειροτερα αν πουλανε !


Απο εκει και περα αν καποιος χαρισει πχ 10 αντικειμενα ειναι συν αυτα

αρα 10 που χαρισε και 5 που μπορει τοτε μπορει 15 αντικειμενα (μιας και στο προφιλ του θα εχει πηρε 15 και εδωσε 10

Άβαταρ μέλους
gponiris
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2673
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 15:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gponiris » 27 Οκτ 2010, 16:03

ευχαριστω πολυ για την απαντηση :thank:
θα ηθελα αλλη μια επισημανση.για καθε 10αντικειμενα που χαριζω εχω δικαιωμα να παρω αλλα 5 δηλαδη 10+5=15,20+10=30,30+15=45 κτλ κτλ ή ειναι μονο για τα πρωτα 10??
-Προτιμω τις αμεσες παραλαβες απο Γαλατσι(Δεν αποστελω με ΕΛΤΑ λογω ελλειψης χρονου)
-Αν δεν μπορειτε να παραλαβετε μπορειτε να ζητησετε εξυπηρετηση απο αλλα μελη ή γνωστους σας
-Στείλτε μου ενα τηλ σε πμ για αμεση επικοινωνια
-Δεν δινω προτεραιοτητα παντα.Ακολουθω την κριση μου και τα στατιστικα των ενδιαφερομενων
-Ζηταω σεβασμο,κατανοηση και συνεπεια στα ραντεβου.


ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

admin1
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από admin1 » 27 Οκτ 2010, 16:33

gponiris έγραψε:ευχαριστω πολυ για την απαντηση :thank:
θα ηθελα αλλη μια επισημανση.για καθε 10αντικειμενα που χαριζω εχω δικαιωμα να παρω αλλα 5 δηλαδη 10+5=15,20+10=30,30+15=45 κτλ κτλ ή ειναι μονο για τα πρωτα 10??
επισης αλλη μια ερωτηση περι πιστοποιησης.επειδη δεν εχω σταθερο τηλεφωνο μου χανω το δικαιωμα πιστοποιησης?
ΟΧΙ ! Μονο τα πρωτα !
Οσα χαριζεις συν 5 10!!!!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ και ΠΟΙΝΕΣ

Δημοσίευση από makis » 24 Σεπ 2011, 22:16

Προς όλα τα μέλη του xariseto.gr

Έχει παρατηρηθεί τελευταία πως κάποια μέλη έχουν περάσει κατά πολύ το όριο ζήτησης βάση των κανόνων, και πολύ εκ αυτων παίρνουν ΑΚΡΙΒΑ αντικείμενα (κινητα, υπολογιστές ,gadgets,συσκευες, ηλεκτρονικα , ακριβα ρουχα, κ.α ) κάποιοι έχουν ειδοποιηθεί διακριτικά μέσω πμ από τους διαχειριστές, θα ήθελα να σας παρακαλέσω να είστε εγκρατείς, εάν υπάρχει μεγάλη ανάγκη για ζήτηση επικοινωνήστε μαζί μου μέσω πμ .
Αν ηταν μικροπράγματα ΔΕΝ θα λέγαμε κατι (πχ κοκαλακια , απλα ρουχα, ειδη αναγκης κ.α)

Σε 10 μέρες θα ξεκινήσει η διαδικασία ban 5 ή 10 ή 30 ημερών (ανάλογα) σε μέλη που ξεπέρασαν το όριο ζήτησης ΧΩΡΙΣ καμία άλλη ενημέρωση ούτε δημόσια ούτε με πμ.

Μέλη που ζήτησαν ή ζητάνε με πμ και οχι ΠΡΩΤΑ δημόσια, θα παίρνουν ban 20 μέρες και μπαίνουν στην ομάδα "περιορισμένη πρόσβαση" για 6 μήνες !!

Δώστε 4 λεπτά και Διαβάστε τους κανόνες
ΠΛΕΩΝ όποιος παραβαίνει τους κανονες ΘΑ ΠΑΊΡΝΕΙ ban (αποκλεισμό) ΧΩΡΙΣ καμιά ενημερώσει
------
Μην χαρίζετε σε άτομα που ζητάνε συνέχεια.
-----
Μην χαρίζετε σε άτομα που ζητάνε με πμ (και όχι δημόσια) αλλά κάντε τα αναφορά
(έχετε ευθύνη και εσείς γιατί δεν ξέρουμε αν λετε αλήθεια)



Ευχαριστώ πολύ
O διαχειριστής



edit :
Το οριο ζητησης ειναι συν 5 αντικειμενα απο αυτα που χαρισατε.
ΔΗΛ.
Αν δεν χαρισετε μπορειτε να παρετε μεχρι 5 (συνολικα) οχι ανα μηνα
Αν έχετε χαρίσει 1 αντικείμενα μπορειτε να πάρετε 1+5 = 6
Αν έχετε χαρίσει 6 αντικείμενα μπορειτε να πάρετε 6+5 = 11
Αν έχετε χαρίσει 10 αντικείμενα μπορειτε να πάρετε 10+5 = 15
Αν έχετε χαρίσει 30 αντικείμενα μπορειτε να πάρετε 30+5 = 35

Το οριο ζητησης για ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΜΕΛΗ ειναι συν 10 αντικειμενα απο αυτα που χαρισατε.


Δηλαδη μελος που εχει τα στατιστικα :
Έχει πάρει είδη: 76
Έχει δώσει είδη: 56 φορές

Ειναι σε κακη κατασταση και κινδυνεύει αν ξαναζητηση να παρει ban (αποκλεισμο) ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

Αρα αν εχετε "κακα" στατιστικα και δεν εχετε παρει αδεια για να ζητησετε παραπανω τοτε ΜΗΝ ζητησετε* κατι γιατι θα αποκλειστείτε

*Δεν αφορα αντικειμενα που μενουν στα αζήτητα πανω απο 2 μηνες

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ , ΟΥΤΕ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ , ΑΠΛΑ ΟΣΟΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΒΕΙ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ ΠΛΕΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ BAN
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Angela_Lar » 24 Σεπ 2011, 23:01

Αυτό ισχύει για τα αντικείμενα που έχουμε χαρίσει σε μέλη?Δλδ δεν έχει να κάνει με τα αντικείμενα που βάζουμε προς χάριση?Γιατί μπορεί ένα μήνα να βάλω 20 π.χ. αγγελίες αλλά να έχουν ζήτηση και να χαριστούν μόνο 2-3 από αυτά.Και ταυτόχρονα να υπάρχει ανάγκη να ζητήσω 20 αντικείμενα για τα παιδιά για παράδειγμα,οπότε εκεί που θα χάριζα 20 και έπαιρνα 20 ,θα πάρω 20 και θα χαρίσω 3 αλλά δεν θα ευθύνομαι εγώ γι'αυτό.Εγώ την καλή μου την κίνηση θα την έχω κάνει και θα έχω βάλει 20 αγγελίες :mm: Δεν ξέρω πόσο δίκαιο μπορεί να είναι αυτό,ταπεινή μου γνώμη πάντα
Εγώ για παράδειγμα έτσι όπως είναι τα στατιστικά μου τώρα πότε θα πρέπει να ανησυχήσω? :mm: Και τί διαφορά μπορεί να κάνει η πιστοποίηση σε μέλη με κάποιο βαθμό παλαιότητας?Το ίδιο πράγμα δεν είναι?Λίγο πολύ ξέρετε πλέον όλοι πώς λειτουργεί ο καθένας μας απο τους παλαιότερους.Πιστοποίηση εξάλλου μπορεί να πάρει και σχετικά νέο μέλος ή κάνω λάθος?
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

sofi_k
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2010, 22:52
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ

Δημοσίευση από sofi_k » 24 Σεπ 2011, 23:19

Καταρχήν συμφωνώ με την Άντζελα. Και δεύτερον, καλό είναι να υπάρχει όριο ζήτησης, αλλά αν κάποιος δεν έχει να χαρίσει πολλά πράγματα, αλλά έχει ανάγκη να ζητήσει για τα παιδιά του πράγματα που του είναι απαραίτητα πχ. ρούχα, γιατί να εμποδίζεται? Νομίζω πως ήταν καλύτερο αυτό που ίσχυε απο την αρχή, δηλ. 5 αντικείμενα/ μήνα κι από κει και πέρα να παίρνεις επιπλέον ανάλογα με το τι δίνεις. Φιλικά, Σοφία.
Παρακαλώ όσοι-ες μου στέλνετε φακέλους ή γραμματόσημα να γράφετε το όνομα χρήστη και το αντικείμενο που ζητάτε. Μόλις παραλάβετε φροντίστε να ενημερώσετε την αγγελία και να πατήσετε το "Ευχαριστώ"
Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ

Δημοσίευση από makis » 25 Σεπ 2011, 00:00

sofi_k έγραψε:Καταρχήν συμφωνώ με την Άντζελα. Και δεύτερον, καλό είναι να υπάρχει όριο ζήτησης, αλλά αν κάποιος δεν έχει να χαρίσει πολλά πράγματα, αλλά έχει ανάγκη να ζητήσει για τα παιδιά του πράγματα που του είναι απαραίτητα πχ. ρούχα, γιατί να εμποδίζεται? Νομίζω πως ήταν καλύτερο αυτό που ίσχυε απο την αρχή, δηλ. 5 αντικείμενα/ μήνα κι από κει και πέρα να παίρνεις επιπλέον ανάλογα με το τι δίνεις. Φιλικά, Σοφία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΞΑΝΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΡΑΨΑ

1. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ηταν με το μηνα !
Παντα ηταν συν 5 αντικειμενα !

2. ΜΙΛΗΣΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ (και αυτο ηταν παντα ) Οποιος εχει ΑΝΑΓΚΗ μπορει να παρει αδεια !
ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΔΕΙΑ (το γιατι με αδεια δειτε το 3)

3.Καποιοι χωρις αδεια θα λενε πρόφαση "εχω αναγκη" και θα εκτος ρουχα θα ζητανε (σκουλαρικια , κ.α)



Φυσικα οσο μεγαλωνουν τα νουμερα δεν ειναι μονο 5

δηλαδη αν καποιος χαρισει 600 μπορει να εχει παρει και 680
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΟ ΖΗΤΗΣΗΣ

Δημοσίευση από makis » 25 Σεπ 2011, 00:04

Angela_Lar έγραψε:Γιατί μπορεί ένα μήνα να βάλω 20 π.χ. αγγελίες αλλά να έχουν ζήτηση και να χαριστούν μόνο 2-3 από αυτά.Και ταυτόχρονα να υπάρχει ανάγκη να ζητήσω 20 αντικείμενα
ΦΥΣΙΚΑ και δεν εχει σημασια ποσες αγγελιες εβαλες , γιατι βλεπουμε τι γινετε !
αν ειναι να βαλω εγω 200 αγγελιες οτι χαριζω (1 κουτι απο κινητο, 1 βιντεοκασετα, 1 διαφημηστικο σκισμενο καπελο, 1εφημεριδα τεταρτης που λειπουν τα αθλητικα γιατι εβαφα το σπιτι κ.ο.κ)

και να αρχισω να ζηταω με την προφαση οτι χαριζω και εγω !

Ειναι σωστο ;

Γιαυτο αν εχεις βαλει 20 καλες αγγελιες θα εχουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ ζητηση !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”