ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από gogo » 07 Σεπ 2009, 14:20

gly έγραψε:Ποιος πρεπει να κλειδωνει; αυτος που δινει ή αυτος που παιρνει; εχει σημασια;
αυτος που εβαλε την αγγελια κλειδωνει
gly έγραψε: γιατι δεν φαινεται το κουμπι "επεξεργασια" σε μια απαντηση μου ;(βλ θεμα βατραχοπεδιλα, στο θεσσαλονικη/διαφορα)
γιατι ειχαμε αλλαξει τα δικαωματα των μελων και ετυχε να τη βαλεις τη δεδομενη στιγμη

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από makis » 08 Σεπ 2009, 18:46

gly έγραψε:
makis έγραψε:εγινε με μια αλλαγη σε ολα τα μελη , για να μπορουν να κλειδωνουν μονοι τους την αγγελια (οταν απαντησει το μελος που πηρε το αντικειμενο, οτι παρελαβε ) αλλα μαζι μπηκε και αυτο !

θα το αλλαξουμε αν και πρεπει να γινει σε καθε κατηγορια και σε καθε Νομο ξεχωριστα !! :cry:

Ποιος πρεπει να κλειδωνει; αυτος που δινει ή αυτος που παιρνει; εχει σημασια;

Και μια ακομη ερωτηση απο μενα: γιατι δεν φαινεται το κουμπι "επεξεργασια" σε μια απαντηση μου ;(βλ θεμα βατραχοπεδιλα, στο θεσσαλονικη/διαφορα)
1.κλειδωνει αυτος που ξεκινησε την αγγελια !
2.απο εδω και περα μπορεις να κανεις επεξεργασια (αλλα υπαρχει περιπτωση των τελευταιων 5-7 ημερων να μην μπορεις )
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
gly
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
50 66
Δημοσιεύσεις: 1334
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 11:54
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πολίχνης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΧΝΗ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από gly » 09 Σεπ 2009, 15:47

ευχαριστω για την ενημερωση
Η παραλαβη οσων δινω θα γινεται κυρίως απο τον χωρο μου.
Δεν στελνω ταχυδρομικά ή με κουριερ και δεν θα παραλαμβανω στο εξης αντικειμενα απο άλλες πόλεις, με ταχυδρομειο, κουριερ, ή άλλο τρόπο.
Παρακαλω, στελνετε μου παντα πμ για συνεννοηση.
Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 23 Σεπ 2009, 15:54

Εχω κλειδώσει αγγελίες που δεν ισχύουν πια αλλά δεν έχουν πάει αρχείο,ενώ πιο πρόσφατες πήγαν.Νομίζω πως εγώ δεν μπορώ να τις μεταφέρω...Έτσι δεν είναι...Θα το κοιτάξει κάποιος παρακαλώ πολύ.Σας ευχαριστώ!!!
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από gogo » 23 Σεπ 2009, 16:35

ΜΑΡΑΤΑ έγραψε:Εχω κλειδώσει αγγελίες που δεν ισχύουν πια αλλά δεν έχουν πάει αρχείο,ενώ πιο πρόσφατες πήγαν.Νομίζω πως εγώ δεν μπορώ να τις μεταφέρω...Έτσι δεν είναι...Θα το κοιτάξει κάποιος παρακαλώ πολύ.Σας ευχαριστώ!!!
ποιες αγγελιες? μπορεις να στειλεις τα link?
εδω η με πμ

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 24 Σεπ 2009, 13:32

gogo έγραψε:
ΜΑΡΑΤΑ έγραψε:Εχω κλειδώσει αγγελίες που δεν ισχύουν πια αλλά δεν έχουν πάει αρχείο,ενώ πιο πρόσφατες πήγαν.Νομίζω πως εγώ δεν μπορώ να τις μεταφέρω...Έτσι δεν είναι...Θα το κοιτάξει κάποιος παρακαλώ πολύ.Σας ευχαριστώ!!!
ποιες αγγελιες? μπορεις να στειλεις τα link?
εδω η με πμ
Δεν ξέρω να τις κάνω λινκ και δεν ξέρω με τι άλλο τρόπο μπορώ να σε βοηθήσω...Είναι 5 αγγελίες με εκπτωτικά κουπόνια για βρεφικές πάνες και απορυπαντικά και άλλα...Δεν μπορώ και να κάνω αντιγραφή τους τίτλους όλους να τους κάνω επικόλληση γιατί δεν κάνει κλίκ να τους μαρκάρει αλλά μπαίνει μέσα...Αν έχεις κάποια στιγμή χρόνο να μου πείς και πως γίνεται το λινκ....Τι άλλο μπορώ να κάνω...Εσύ ξέρεις....
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από gogo » 24 Σεπ 2009, 13:36

ΜΑΡΑΤΑ έγραψε: Δεν ξέρω να τις κάνω λινκ και δεν ξέρω με τι άλλο τρόπο μπορώ να σε βοηθήσω...Είναι 5 αγγελίες με εκπτωτικά κουπόνια για βρεφικές πάνες και απορυπαντικά και άλλα...Δεν μπορώ και να κάνω αντιγραφή τους τίτλους όλους να τους κάνω επικόλληση γιατί δεν κάνει κλίκ να τους μαρκάρει αλλά μπαίνει μέσα...Αν έχεις κάποια στιγμή χρόνο να μου πείς και πως γίνεται το λινκ....Τι άλλο μπορώ να κάνω...Εσύ ξέρεις....
μπορεις να κανεις αντιγραφη τη διευθυνση που γραφει επανω πχ. http://xariseto.gr/posting.php?mode=quote&f=2&p=23501

η αλλιως πες μου που να τα βρω πχ αθηνα διαφορα? και ειναι ολες για κουπονια?

ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 24 Σεπ 2009, 15:11

gogo έγραψε:
ΜΑΡΑΤΑ έγραψε: Δεν ξέρω να τις κάνω λινκ και δεν ξέρω με τι άλλο τρόπο μπορώ να σε βοηθήσω...Είναι 5 αγγελίες με εκπτωτικά κουπόνια για βρεφικές πάνες και απορυπαντικά και άλλα...Δεν μπορώ και να κάνω αντιγραφή τους τίτλους όλους να τους κάνω επικόλληση γιατί δεν κάνει κλίκ να τους μαρκάρει αλλά μπαίνει μέσα...Αν έχεις κάποια στιγμή χρόνο να μου πείς και πως γίνεται το λινκ....Τι άλλο μπορώ να κάνω...Εσύ ξέρεις....
μπορεις να κανεις αντιγραφη τη διευθυνση που γραφει επανω πχ. http://xariseto.gr/posting.php?mode=quote&f=2&p=23501

η αλλιως πες μου που να τα βρω πχ αθηνα διαφορα? και ειναι ολες για κουπονια?

ευχαριστω
Nαι είναι όλες Αθήνα διάφορα και είναι όλες κουπόνια -LIBERO 1και2 -διάφορα 1και2 και pampers 1 σύνολο 5 αγγελίες.Δεν μπορώ να το κοιτάξω τώρα γιατί γκρινιάζει ο μπέμπης και πρέπει να φάει....Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από gogo » 24 Σεπ 2009, 15:20

ΜΑΡΑΤΑ έγραψε: Nαι είναι όλες Αθήνα διάφορα και είναι όλες κουπόνια -LIBERO 1και2 -διάφορα 1και2 και pampers 1 σύνολο 5 αγγελίες.Δεν μπορώ να το κοιτάξω τώρα γιατί γκρινιάζει ο μπέμπης και πρέπει να φάει....Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!
Ενταξει αν γκρινιαζει ο μπεμπης :D σε συγχωρω :lol:
θα τις κοιταξω

Άβαταρ μέλους
kelili
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
61 27
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 26 Σεπ 2008, 20:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από kelili » 30 Οκτ 2009, 19:12

[Δεν είναι ακριβώς δυσλειτουργία αλλά δεν ήξερα πού αλλού να το γράψω.]
Πολλά μέλη έχουν υπογραφές-χαλιά ή υπογραφές-λατέρνα με εικόνες, ανιμέισον και λοιπά -χαριτωμένα ομολογώ.
Προσωπικά αυτό με κουράζει αρκετά όταν διαβάζω το φόρουμ, καθώς το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων χάνεται μέσα σε ένα "ανθισμένο κήπο" από μπιχλιμπίδια. Ειδικά όταν διαβάζω το φόρουμ από το κινητό, συχνά πραγματικά χάνω κάποια από τα ποστ ανάμεσα στις υπογραφές!
Εγώ δεν έχω καν υπογραφή, την έχω σκόπιμα απενεργοποιήσει και θα έφταχνα μία μόνο αν είχα πραγματικά να πω κάτι σημαντικό και χρήσιμο προς τους άλλους χρήστες που θα ήθελα να φαίνεται παντού.
Και πλέον έχω απενεργοποιήσει και την εμφάνιση των υπογραφών των άλλων (από το μενού του φόρουμ)
-αλλά έτσι χάνω κάποιες σημαντικές πληροφορίες που μερικοί χρήστες δημοσιεύουν εκεί, όπως οδηγίες παράδοσης, κανόνες κλπ.

Τι μπορεί να γίνει σχετικά με αυτό; Ίσως μια παράκληση για πιο "συμμαζεμένες" υπογραφές; :oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”