τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11045
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από trelis » 23 Νοέμ 2013, 20:21

οσοι θελουν γραφουν .... προστεθηκαν...
και "χανουν" ευχαριστω. οι υπολοιποι τα κυνηγανε.
πιστευω προσωπικα πως καλο ειναι ολοι ανεξαιρετως οταν βαζουν κατι στην ιδια κατηγορια να βαζουν μια δημοσιευση λεγοντας προστεθηκαν ή καποια αλλη λεξη. και οποιος δε το κανει να το κανουν οι συντονιστες χωρις διακρισεις. προσπαθουμε να κανουμε κατι καλο μοιραζοντας πραματα που δε χρειαζομαστε ή να μαζευουμε ευχαριστω;
εχουμε τη δυναμη να διορθωνουμε κατι μη αποδεκτο ή "δε βαριεσαι";
φυσικα να υπαρχει και καποια αναλογη ελαστικοτητα στην αναλογια πηρε/εδωσε.
ειναι δικοπο μαχαιρι ακονισμενο πολυ καλα....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39786
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polvar » 23 Νοέμ 2013, 21:32

kateuro έγραψε: Το γραφω πως ηταν λαθος μου που ΔΕΝ το εκανα ΩΣ ΤΩΡΑ..Απλα επειδη πολλα μελη γνωριζονται μεταξυ τους..και τα συζητανε υποθετω...πιστευα πως αν εκανα αναφορα..θα ηταν εναντιων μου πολλα μελη εκτος απο αυτο που θα ανεφερα..οποτε ηταν χασιμο για μενα μιας κ υπηρχε περιπτωση να μην μου χαριζαν κατι που θα ειχα αναγκη.
ΓΙ ΑΥΤΟ και δεν εκανα ποτε αναφορα...μεχρι που μεσα σε μια εβδομαδα εδωσα σχεδον 30 ευρω μεταφορικα και πηρα "χαλια" ρουχα και η τελευταια παραλαβη ηταν μια στολη αποκριατικη...Εκει εφτασε ο κομπος στο χτενι και εγινε αναφορα..Απο τοτε ειπα πως οποιος μου ξανα στειλει κατι που δεν αξιζει θα τον αναφερω..
Οι αναφορές δεν φαίνονται σε κανέναν παρά μόνο στην διαχειριστική ομάδα
Επομένως κανείς δεν θα μάθει ότι κάνατε αναφορά, παρά μόνο αν "κελαηδάει" κάποιος από την διαχειριστική ομάδα, πράγμα που αν το αντιληφθείτε μπορείτε να το καταγγείλετε στον διαχειριστή

xxristinoula έγραψε: αν εγω εχω να χαρισω 9 ρουχαλακια, θα τα βαλω απο 3 σε 3 αγγελιες (μονο για τα ευχαριστω?)... ειναι λιγο χαζο αυτο... για να μην πω κουτοπονηρο.... τελοσπαντων αφου ετσι λειτουργει το site δεν μπορω να κανω κατι εγω...
Γι αυτό κυνηγάμε και συγχωνεύουμε ομοειδείς αγγελίες που μπαίνουν από το ίδιο μέλος την ίδια μέρα αλλά δεν μπορούμε να συγχωνεύουμε αγγελίες με πολλά είδη ή που περιέχουν ήδη δημοσιεύσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος γιατί μετά γίνεται μπέρδεμα.
Αλλά υπάρχει στο κάτω κάτω το εξής απλό: Δεν σας "συμφέρει" να δώσετε πάνω από ένα 'ευχαριστώ' για κάποια αντικείμενα; Δεν τα ζητάτε!
Κι έτσι μένουν πολλά αντικείμενα στα αζήτητα και στο τέλος το μέλος που τα χάριζε αναγκάζεται να τα βάλει όλα μαζί σε μια αγγελία

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από kateuro » 23 Νοέμ 2013, 23:55

Με το μελος στο οποιο γινεται αναφορα τι γινεται μετα;;
Για να πω την αληθεια δεν εψαξα να δω αν καπου(μεσα στους κανονες ή οχι) το γραφει αυτο...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Othon » 24 Νοέμ 2013, 00:41

kateuro (συγγνώμη αλλά δεν γνωρίζω το όνομά σου), δεν είσαι η μόνη που εκφράζεις τέτοιο προβληματισμό.
Κατά καιρούς, πολλοί το έχουν κάνει και αποτέλεσμα δεν υπήρξε κανένα.
Αν το xariseto ήταν πρόγραμμα για Windows, τότε θα μιλούσαμε για το πιο "τρύπιο" πρόγραμμα που θα υπήρχε στο internet και θα σου εξηγήσω γιατί.
Είμαι μέλος από τις αρχές του ξεκινήματός του και είχα την ατυχία στην πρώτη μου αγγελία όπου χάριζα κάτι, να το δώσω άθελά μου σε απατεώνα, αφού το πήρε με πονηρό (να μην πω τίποτε άλλο) τρόπο.
Έχουν γίνει άπειρες προσπάθειες τόσο από το Μάκη, όσο και από τους συντονιστές να εξαλειφθούν φαινόμενα απάτης, αλλά δυστυχώς το ξεφτιλίκι μερικών ατόμων φτάνει σε τέτοιο σημείο, όπου πάντα αναζητούν (και τελικά βρίσκουν) "παραθυράκι" για τις απάτες τους.
Η επεξεργασία ενός post που αναφέρεις, μοιάζει μυρμήγκι στα τόσα που έχουν δει τα μάτια μου εδώ μέσα.
Όσον αφορά τα "ευχαριστώ", είναι μια πληγή δίχως τέλος, αφού το 75% τουλάχιστον εδώ μέσα, το έχει δει σαν κάτι το ανεκτίμητο (σαν τη Mastercard ένα πράγμα).
Δεν θα επεκταθώ περισσότερο στο θέμα, γιατί και άκρη δεν βγαίνει έτσι κι αλλιώς, αλλά και γιατί αν αρχίσω να μιλάω γι΄αυτό το θέμα ίσως μου πάρει μια βδομάδα μέχρι να τελειώσω.
Δυστυχώς έχει διαπιστωθεί πως το κεφάλαιο "ρουχισμός" είναι το πιο δύσκολο κομμάτι εδώ κι αυτό γιατί από τη μία χαρίζονται κουρέλια για μεταξωτές κορδέλες (για χάρη των "ευχαριστώ" πάντα) και από την άλλη πολλοί/ές γκρινιάζουν γιατί αυτά που ζητάνε τα θέλουν στην τρίχα, την ίδια στιγμή που εκ των προτέρων γνωρίζουν ότι έχουν χρησιμοποιηθεί ήδη από άλλον και πιθανότατα πολλές φορές.
(Αναφορές) Το μεγαλύτερο λάθος όλων μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) είναι ότι αγνοούμε την ύπαρξή του, ή κάποιοι φοβόμαστε όπως λες να το κάνουμε με το φόβο ότι θα μας γυρίσει μπούμερανγκ.
Θέλω να σου πω πως καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται και πως από τη στιγμή που θα είσαι εσύ σωστή στις αγγελίες σου, τίποτα δεν πρόκειται να σε πειράξει.
Γι' αυτό λοιπόν όπου βλέπεις παρατυπία, να το αναφέρεις αμέσως.
Στο κάτω κάτω της γραφής, αν αναφέρεις μέλος που σου χάρισε κάτι για τα σκουπίδια και το μάθει
(πράγμα σχεδόν απίθανο αλλά ποτέ δεν ξέρεις),
στη χειρότερη των περιπτώσεων θα γλιτώσεις και τη σαβούρα του συναφιού του, αφού από τη στιγμή που δέχονται να παίρνουν αντικείμενα από το συγκεκριμένο μέλος κι αυτοί το ίδιο βρωμιάρηδες είναι
και στην καλύτερη θα απαλλαγείς από την παρουσία τους, αφού από εγωισμό και μόνο δεν θα ζητάνε τα δικά σου πράγματα.
Κάτι άλλο πολύ σημαντικό που αναφέρεις, είναι το θέμα των προειδοποιήσεων.
Είναι ένα από τα σημαντικότερα και θετικότερα όσων προσπαθειών έχουν γίνει εδώ και στο 99% των περιπτώσεων έχει αποτέλεσμα.
Κάθε μέλος ξεκινάει τη "σταδιοδρομία" του εδώ μέσα με "λευκό ποινικό μητρώο".
Οι προειδοποιήσεις είναι κάτι που για όσο καιρό βρίσκεσαι εδώ δεν σβήνονται, άρα αν κάποιος έκανε κακή αρχή και στην πορεία διορθώθηκε, δεν θα πρέπει να τον φοβίζει.
Αν όμως κάποια στιγμή ξανα-κατρακυλίσει, θα του έρθει μια μεγαλύτερη προειδοποίηση ή ακόμα και ποινή αποκλεισμού.
Βλέπεις λοιπόν γιατί είναι πολύ σημαντικές οι αναφορές; :wink:
Παλιός και νέος εδώ (ευτυχώς) δεν υπάρχει.
Είσαι σωστός; Θα σου φέρονται σωστά.
Είσαι λάθος; Κάποια στιγμή θα το πληρώσεις.
Εμείς μπορεί πολλές φορές να βλέπουμε μόνο αριθμούς πάρε-δώσε, οι συντονιστές και οι διαχειριστές όμως βλέπουν κάτι παραπάνω και όπου υπάρχει "παρανομία" επεμβαίνουν.
Το κομμάτι των συννενοήσεων είναι κάτι που έχω θίξει κι εγώ κατά το παρελθόν και δυστυχώς δεν υπάρχει γιατρειά.
Σου εφιστώ την προσοχή, να είσαι λίγο παρατηρητική και πολύ γρήγορα θα μάθεις ποιες είναι οι κλίκες εδώ μέσα.
Είναι για μένα το πιο σάπιο κομμάτι της κοινότητας και αντί να εξαλείφεται, με τον καιρό όλο και εξαπλώνεται.
Προσωπικά σαν Όθωνας έχω βάλει σαν στόχο να χαρίζω και να ζητάω από άτομα που δεν γνωρίζω, εκτός κι αν πρόκειται για άτομα που εκτιμώ την προσφορά τους, χωρίς αυτό να σημαίνει πως σε κάποια άλλη αγγελία θα μου δώσουν ή θα δώσω προτεραιότητες. Πραγματικά πολλές φορές χαίρομαι όταν ζητάω κάτι από κάποιον που τυχαίνει να γνωρίζω και τελικά να μην το παίρνω εγώ κι αυτό γιατί τα άτομα που συναλλάσομαι και τα έχω διαλέξει εγώ, θα ζυγίσουν πράγματα και καταστάσεις και θα κρίνουν πως κάποιος άλλος έχει κάτι περισσότερη ανάγκη από μένα και θα το δώσουν εκεί.
Το ίδιο συμβαίνει και στις δικές μου αγγελίες.

Τέλος, αν με ρωτούσες ποια είναι η συμβουλή μου, θα σου έλεγα ένα πράγμα.
Μακριά από προσωπικές σχέσεις, σκοτώνουν.
Χάριζε και ζήτα κατά προτίμηση από άτομα που δεν γνωρίζεις και αν ποτέ τύχει να γνωριστείς με κάποιον καλύτερα, κράτα τις απαραίτητες αποστάσεις. Θα σου κάνουν καλό και κυρίως θα διατηρείς επ' αόριστον την ψυχική σου υγεία.
Σου τα λέει αυτά κάποιος που είχε κρατημένη λίστα 100+ μελών που γνώριζε προσωπικά και τους διέγραψε όλους (εκτός από 3-4) επειδή αποδείχτηκαν σκάρτοι και σάπιοι.
Και κάτι τελευταίο: Αυτοί που έχουν να πουν ένα καλό λόγο για σένα, θα το πουν ΜΟΝΟ σ' εσένα.
Οι πικρόχολοι και αυτοί που θέλουν να σε κουτσομπολέψουν, θα το πουν δημόσια...

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από kateuro » 24 Νοέμ 2013, 01:12

Κατερινα...το ονομα μου..

Σιγουρα το θεμα "ρουχισμος" ειναι δυσκολο κομματι...μιας και διαφερει η αποψη του καθενος για το ποσο καλο ειναι ενα ρουχο και ποσο οχι...ολοι γνωριζουμε πως τα ρουχα θα ειναι λιγο ξεθωριασμενα και φορεμενα...αλλα οταν ζητας κατι σε καλη κατασταση και σου στελνουν τρυπια...ε εκει ειναι λιγο..

ΔΕΝ θελω να σχολιασω περισσοτερο..
Ισως να μην θελουν να δημοσιευσουν ή ακομη να μην εχουν καποιο παραπονο αλλα θα κανω μια ερωτηση...
διαβαστηκε 452 φορες η δημοσιευση...γιατι απαντησαν μονο 5μελη (ας πουμε,δεν τα μετρησα);;;;
ολοι οι αλλοι ή ειναι απολυτως ευχαριστημενοι απο τις συναλλαγες ή ξερουν πως εχω δικιο και δεν εχουν τι να πουν..

Καλο ειναι να αναθεωρησουμε λιγο το σκοπο μας εδω μεσα..και να διορθωσει ο καθενας το δικο του λαθος..
Μην κολλαμε στα "ευχαριστω" ενα κουμπακι ειναι...δεν ειναι χρημα..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
kateuro
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 15:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από kateuro » 24 Νοέμ 2013, 01:26

Και για να μην τους βαζω ολους σε ενα σακι...να αναφερω πως εχω παρει και ρουχα που ουτε καν περιμενα να ειναι σε τοοοοσο τελεια κατασταση.Το γραφω αλλωστε και στην αγγελια ποσο μου αρεσουν καποια παιδικα ρουχαλακια..(γιατι μονο παιδικα ειδη περνω απο δω και γι αυτα μιλαω)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΕΛΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΛΗ
ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ή ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΕΣΩ ΤΡΙΤΩΝ
Tηρώ Black list

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από Othon » 24 Νοέμ 2013, 02:08

kateuro έγραψε:Και για να μην τους βαζω ολους σε ενα σακι...να αναφερω πως εχω παρει και ρουχα που ουτε καν περιμενα να ειναι σε τοοοοσο τελεια κατασταση.Το γραφω αλλωστε και στην αγγελια ποσο μου αρεσουν καποια παιδικα ρουχαλακια..(γιατι μονο παιδικα ειδη περνω απο δω και γι αυτα μιλαω)
Ναι, ευτυχώς που υπάρχουν και αρκετές τέτοιες περιπτώσεις...

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39786
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polvar » 24 Νοέμ 2013, 07:41

kateuro έγραψε:Με το μελος στο οποιο γινεται αναφορα τι γινεται μετα;;
Για να πω την αληθεια δεν εψαξα να δω αν καπου(μεσα στους κανονες ή οχι) το γραφει αυτο...
Αξιολογείται η αναφορά, αν δηλαδή είναι βάσιμη ή όχι (πχ ότι δεν είναι αναφορά για χαζομάρες ή από κακία), διερευνάται για επαλήθευση (πχ μπορεί να ζητηθούν εξηγήσεις) και μετά καταγράφεται στο ιστορικό του παραβάτη (μια καρτέλα που δεν φαίνεται στα απλά μέλη) και ανάλογα με την βαρύτητα του παραπτώματος και το αν το έχει ξανακάνει ή του γίνεται μια προειδοποίηση ή "πέφτει" η κατάλληλη ποινή.

Τα είπε ο Othon αλλά επειδή τα είπε αναλυτικά και σε μάκρος ίσως κάποιοι να μην μπουν στον κόπο να διαβάσουν

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από polina27 » 24 Νοέμ 2013, 09:06

κατερινα μου καλημερα

απο εχτες παρακολουθω το θεμα
λοιπόν θα σου εγώ σαν πολινα τα εξης ..
για μένα το χαρισετο δεν ειναι μαγαζι...
εχω λάβει πράγματα απο εδω μεσα αλλα σε αριστη κατάσταση αλλά οχι τόσο και αλλα για πεταμα..
το θεμα ειναι πως εγώ τα ζητησα γιατι τα χρειάζομουν και γιατι απλά δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να πάω να τα αγοράσω..
ξεροντας λοιπόν οτι κάτι ειναι φορεμενο και μεταχειρισμένο δεν θα κάτσω να κάνω αναφορα αλλά θα το πλύνω και θα το βάλω γιατι το χρειάζομαι η θα το ράψω αν εχει κάποιο ξηλωμα..
δεν θα υπερβάλλω αν σου πω οτι οσα ρουχα φοράω και εγώ και το παιδί μου ειναι απο το χαρισετο και ευχαριστώ πάρα πολυ τα μέλη που μου τα προσέφεραν .. ακόμα και τα φθαρμένα μιας και αυτά τα φοράω προχειρα μέσα στο σπίτι και γλυτώνω να χαλάω ρουχα της μικρής που λερωνονται με τυχον κρεμες σοκολάτες κλπ και μετά στο πλυντηριο δεν βγαίνουν .
εχω κάνει αναφορες ναι.. οχι για να μαλωσω με το μελος ή κατι αλλο αλλα για να ενημερωσω το τι συμβαίνει. απο επιλογη τα ευχαριστώ δεν τα βγάζω μιας και ο αλλος ειχε όλη την καλη διαθεση να μου χαρισει και μονο απο αυτο το ευχαριστώ αξιζει.
αν δεις ειμαι ουτε χρονο εδω και εχω παρει και εχω λαβει πανω απο 200 αντικειμενα κοντα 300 ειναι η αληθεια αλλά εχω δωσει και αλλα τοσα .(σας βαζω ζωντανο παραδειγμα εμενα ) ο λογος απλώς .. δεν ήταν καταναλωτισμός ούτε οτι ειμαι ζητουλας ή κάτι τέτοιο αλλά γιατι να μην ζητήσω κάτι αφου μου δινετε η δυνατότητα.. γιατι να μην ζητησω ενα παραπανω φορεμα για το παιδί μου??
ειναι θεμα προσφορας και ζήτησης.. φυσικά το ότι ζητάω εγώ δεν σημαινει πως αν σου άρεσε το ίδιο φορεμα δεν θα το ζητησεις και εσυ για αυτο πρέπει να αφηνουμε κάποιο χρόνο περιθώριο στις αγγελίες.. και να μην απαντάμε κατευθείαν.
επίσης ναι τυχαίνει να μην δεις κάτι. .στα τοσα πραγματα που βγάζεις για δώσιμο κάτι θα ξεφυγει.. το λεώ γιατι εγώ εχω ενα μεγάλο μειονεκτημα ειμαι βιαστικιά και απροσεκτη και το αποτελεσμα ήταν να αδικησω κάποια μέλοι σε συνναλαγες.. σκοπός είναι να παραδέχεσαι πως ναι ρε εκανα λαθος συγνώμη.
οσον αφορά τις κλικες εγώ προσωπικά απο εδώ μεσα εχω δημιουργησει μια πολυ δυνατη φιλια και ευχριστώ πολυ το χαρισετο που με έφερε κοντά με αυτον τον ανθρωπο.. και ναι οταν βγάζω για δωσιμο κάτι που το εχω αποκτησει με ιδρωτα γιατι οταν το πηρα εκεινη την εποχη μπορεί να τα έιχα.. ε ναι θέλω να πάω κάπου που θα εκτιμηθει.. επίσης μην ξεχνάτε τους απατεωνες.. φυλαγε τα ρουχα σου για να έχεις τα μισα..
το χαρισε το ειναι ενα σαιτ αλληλοβοήθειας και πιστευω όλοι μας εχουμε επωφεληθει απο αυτο. δεν εχω παραπονο απο το σαιτ κανένα . οι ανθρωποι που ο διαχειριζονται κάνουν οτι μπορουν για την σωστη λειτουργια του.. οι συντονιστες ξοδευουν προσωπικο χρονο απο τον εαυτο και την οικογενεια τους για να προλάβουν τυχον παραβάσεις, Λογω οτι υπάρχουν ποσες χιλιάδες μέλοι καλως ή κακως δεν μπορουν να τα προλαβαινουν ολα..
οσον αφορά τα νεα μελοι ενθουσιαζονται και ζητανε ζητανε ζητανε.. δινουμε 1-2-5 προειδοποιησεις οχι για να απειλήσουμε το μέλος αλλα για να βάλει ενα φρενο.. αν μας γραφει ναι εκει θα πάρει μπαν γιατι σε όλα υπάρχει ενα όριο..

υγ.. και για να μην παρεξηγηθω μιας και ο γραπτος λογος παρεξηγητε ευκολα εννοείται πως όλοι ζητάμε γιατι χρειαζόμαστε αλλωστε αν τα χαμε δεν θα μασταν εδω.. ;)
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18022
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι δεν μου αρεσει εδω μεσα...

Δημοσίευση από VickyV » 24 Νοέμ 2013, 09:54

καλημερα :D . θα συμφωνησω με το γεγονος οτι απο τη στιγμη που ζηταω καποιο ρουχο που εχει φορεθει ειμαι και ψυχολογικα προετοιμασμενη οτι ενδεχομενως να μην είναι σαν αφορετο. μου εχει τυχει και ειπα "ψυχη βαθια". ουτως ή αλλως διακριση πιστευω ολοι εχουμε και καταλαβαινουμε αν γινεται κατι εσκεμμενα ή γιατι ετυχε. απο κει και περα αυτο που θελω να τονισω ειναι πως ατομα που ζητανε παρα πολλα και εχουν πολυ καλα στατιστικα, εμενα προσωπικα με βοηθησαν χωρις να με γνωριζουν ζητώντας μου πραγματα και δινωντας μου ετσι τη δυνατοτητα να φτιαξω τις αναλογιες μου στην αρχη και ετσι να μπορω να ζητω και εγω πραγματα που χρειαζομαι στη συνεχεια...
:thank:
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”