ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11355
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 13 Δεκ 2022, 23:34

Σε αυτήν την αγγελία viewtopic.php?f=21&t=203405 το μέλοςanthigaz έβαλε δύο ευχαριστώ, παρακαλώ αφαιρέστε το ένα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39823
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 14 Δεκ 2022, 09:51

αφαιρεθηκε

Άβαταρ μέλους
Anthigaz
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
1 29
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:59
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Anthigaz » 15 Δεκ 2022, 21:43

Kαλησπερα σε όλους κατά λάθος στην αγγελία της κα ζωής για τα 9 λογοτεχνικά βιβλία πάτησα 2 φορες ευχαριστώ ενώ πήρα μόνο ένα αντικείμενο. Μίλησα ήδη μαζί της αλλά μ. Είπε ότι μόνο η διαχειρηση μπορεί να τ αφερεσει. Πλιζ μια βοήθεια....
Και μια ακόμη πως ανεβάζουμε φώτο για αγγελία? Προσπάθησα 2 φορές δε τα κατάφερα! Ήθελε κώδικα κ δεν ξέρω προγραμματισμό!
Αυτα

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39823
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 16 Δεκ 2022, 22:05

εχει αφαιρεθεί το παραπανίσιο 'ευχαριστώ'
Όσο για τις φωτογραφίες μπορείτε να δείτε οδηγίες στο viewtopic.php?f=305&t=142657#p180450

nandiaki
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2416
Εγγραφή: 23 Ιουν 2008, 10:14
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα, Ιπποκρατειο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από nandiaki » 23 Δεκ 2022, 08:37

Καλημέρα σας, θα ήθελα να διορθωθεί ο τίτλος της αγγελίας μου, σας παρακαλώ να ανοίξει το θέμα
viewtopic.php?f=279&t=197175
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Παραλαβή από Κάτω Τούμπα Θεσσαλονίκη ή αποστολές με ΕΛΤΑ ή με boxnow.
Δεν θα τηρηθεί απαραίτητα σειρά προτεραιότητας.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39823
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 23 Δεκ 2022, 12:28

διορθώθηκε και πήγε στο αρχείο

telismush
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2949
Εγγραφή: 13 Μάιος 2011, 22:18
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από telismush » 23 Δεκ 2022, 16:07

Καλησπέρα, υπάρχουν αγγελίες οι οποίες είναι ενεργές μέχρι και 7 χρόνια χωρίς να υπάρξει κάποια ζήτηση. Τέτοιες αγγελίες δεν θα ήταν καλό να μπουν σε συγκεντρωτικές, είτε να μπαίνουν στην κατηγορία χωρίς ευχαριστώ(είτε συγκεντρωτική χωρίς ευχαριστώ) ; Επίσης υπάρχουν σκόρπιες ζητήσεις οι οποίες είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να καλυφθούν είτε λόγο σπανιότητας του αντικειμένου, είτε λόγο ότι πρόκειται για ακριβά αντικείμενα. Μια ιδέα είναι να γίνονται συγκεντρωτικές αγγελίες για ζητήσεις για να υπάρχει και μία καλύτερη εικόνα. Θεωρώ ότι δεν είναι θεμιτό για τους υπόλοιπους χρήστες να μπαίνουν σε μία κατηγορία πχ. Ηλ. υπολογιστές και να βλέπουν σχεδόν όλη την σελίδα γεμάτη με ζητήσεις άλλων. Με αυτό τον τρόπο πάνε πίσω οι ζητήσεις των υπόλοιπων μελών αλλά παράλληλα δεν φαίνονται και οι αγγελίες προς χάρισμα. Τέλος σε αγγελίες ζητήσεων όταν υπάρχουν προσφορές που δεν προχώρησαν σε συναλλαγή θα μπορούσαν να διαγράφονται μεμονωμένα ούτως ώστε να μην γεμίζει το thread.
Παράδοση Θέρμη ή ενδεχομένως περιοχή Χαριλάου εφόσον βολέψει, δεν πραγματοποιούνται αποστολές.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39823
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 23 Δεκ 2022, 19:00

Δεν γίνεται να υποχρεωθούν τα μέλη να χαρίσουν κάτι χωρίς 'ευχαριστώ' αν δεν το θέλουν τα ίδια, εκτός και αν πρόκειται για αντικείμενο εμφανώς χαμηλής αξίας

Για τις ζητήσεις γενικά εγώ είμαι αντίθετος με την μακροχρόνια ύπαρξη τους. Η εμπειρία έχει δείξει ότι αν κάτι ζητηθεί και δεν καλυφθεί σύντομα, πολύ δύσκολα θα βρεθεί στο μέλλον. Από την άλλη, πόσο χρόνο θα μπορούσε να περιμένει κάποιος; Υποτίθεται ότι βάζει αγγελία ζήτησης γιατί το έχει ανάγκη. Είναι δυνατόν να το έχει ανάγκη επί 5 χρόνια και να μην καλύψει κάπως την ανάγκη του; Αν όχι, πάει να πει ότι η ανάγκη δεν ήταν απόλυτη ή είναι πολύ δύσκολο να καλυφθει είτε λόγω σπανιότητας είτε λόγω αξίας. Αν ήταν έτσι, ο καθένας θα μπορούσε να βάλει αγγελίες ζήτησης σαλονιου, τηλεορασης, αυτοκινήτου, μοτοσυκλέτας, επιχείρησης, ακινήτου και άλλων αντικειμένων αξίας αναμένοντας μήπως και κάποτε "στον αιώνα των αιώνων" βρεθεί κάποιος να τους χαρίσει. Και το xariseto.gr θα είχε φρακάρει από τόσες αγγελίες ζήτησης

Όσο για τις προσφορες που δεν προχωρούν σε συναλλαγή δεν διαγράφονται από τη μια για να φαίνεται τι προσφέρει ο καθένας και από την άλλη γιατί μπορεί να ενδιαφέρει το προσφερόμενο αντικείμενο κάποιον άλλον
Όταν κλείσει η αγγελία θα μπορούσαν να γίνουν διαγραφές πολλών άχρηστων δημοσιεύσεων όπως αυτές που λέτε ή δημοσιεύσεων ανανέωσης αλλά αυτό θέλει πολυυυυυυυύ συντονιστικό χρόνο που δυστυχώς δεν υπάρχει

telismush
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2949
Εγγραφή: 13 Μάιος 2011, 22:18
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από telismush » 24 Δεκ 2022, 17:21

Θεωρώ κάτι τέτοιες αγγελίες αντικειμενικά θα πρέπει να μεταφερθούν στην κατηγορία χωρίς ευχαριστώ, είτε να συγχωνευτούν σε συγκεντρωτική, δεδομένου ότι πρόκειται για χαμηλής αξίας αντικείμενο αλλά και μη λειτουργικό.
viewtopic.php?f=15&t=137719#p1288892
Αντίστοιχα αγγελίες πολύ παλιές χωρίς ζήτηση έχει ο ίδιος χρήστης καθώς και άλλοι που μπορούν να βρεθούν πολύ εύκολα μέσα απ' τις ενεργές αγγελίες.
Γενικότερα αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κάποιος κανόνας όπου καθορίζει ποια αντικείμενα θεωρούνται χαμάλης αξίας (γιατί κάθε χρήστης έχει την δική του άποψη..) και αν σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε αυτόματα να μεταφερθεί η αγγελία στην κατηγορία χωρίς ευχαριστώ, είτε σε συγκεντρωτική.
Προσωπικά πλέον για αντικείμενα (αρκετά) αμφίβολης κατάστασης προτιμώ πλέον να τα δίνω σε άτομα που όντως ασχολούνται με το αντικείμενο της επισκευής όπου και θα πιάσουν τόπο, διαφορετικά προτιμώ να τα πάω ανακύκλωση, παρά να δημοσιεύω αγγελίες για να αποκοιμίσω το ψηφιακό "ευχαριστώ".
Τα παραπάνω δεν τα παραθέτω σε μορφή "αναφοράς" αλλά ξεκάθαρα καλοπροαίρετα για λόγους βελτίωσης της εικόνας των αγγελιών της σελίδας.
Παράδοση Θέρμη ή ενδεχομένως περιοχή Χαριλάου εφόσον βολέψει, δεν πραγματοποιούνται αποστολές.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Joan.supernova
Diamond Member
Diamond Member
50 58
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2019, 12:16
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Δήμος - Κοινότητα: Πτολεμαϊδας Κοζάνης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Joan.supernova » 31 Δεκ 2022, 23:21

Έχω βάλει ευχαριστώ σε σχολιο στην αγγελία μου. Παρακαλώ αφαιρέστε το.
viewtopic.php?f=177&t=205886
Έχουμε 🐱γατούλη🐱στο σπίτι οπότε οι γατοτριχουλες του μπορεί να βρεθούν οπουδήποτε...🌍

~~>>ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ<<~~

Δεν χαρίζω σε νέα μέλη που δεν έχουν χάρισει κάτι, και προπάντων δεν έχουν διαβάσει τους κανόνες!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”