ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
xrisimaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
50 52
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 29 Φεβ 2012, 14:19
Νομός κατοικίας: Ν. Λακωνίας
Δήμος - Κοινότητα: Σαγιάδας Θεσπρωτίας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από xrisimaria » 25 Ιουν 2012, 17:44

καλησπερα αν ειναι τηλεορασης ραδιο δεν υπαρχει προβλημα εαν ειναι κινητης τηλεφωνιας πρεπει να υπογραψετε ολοι στην περιοχη ενα χαρτι οτι δεν την θελετε και να το πατε στην αρμοδια διοιηκηση ετσι καναμε και εμεις στην γειτονια μου
δεν τηρω προτεραιοτητα , στελνω μονο με προπληρωμ , γιατι καποια μελη οταν επρεπε να τους στειλω δεμα στελναν τα μισα γραμματοσημα και τα αλλα μισα περιμεναν να τα βαλω εγω απο την τσεπη μου για αυτο ΜΟΝΟ ΠΡΟΠΛΗΡ ! πατατε "ευχαριστω" και υπομονη στις αποστολες διοτι εχω παιδι μικρο

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 66
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από boysmamy » 25 Ιουν 2012, 18:20

νομιζω ειναι κινητης .παντως ο πατερας μου ειδε να βγαζουν κατι παλλιες κεραιες ( ειναι ηλεκτρονικος) και εβαλαν ολοκληρω σηστημα λεει μετα το εκρυψαν σε φουγαρο. φαινετε δηλαδη φουγαρο. αν δεν ηταν παρανομο θα το εκρυβαν? ειναι εκει 2 χρονια. αυτος δεν μενει εκει ειναι ενα εγκατελημενο ψθλο κτηριο ακριβως απεναντη μου. εχω τρομοκρατηθει. εσεις τι κανατε τελικα? πως το καταλαβατε το εβγαλαν γρηγορα?

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39742
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από polvar » 25 Ιουν 2012, 20:00

Τα περισσότερα (ή και όλα) από όσα θα πρέπει να ξέρετε τα γράφει στο
http://www.home-biology.gr/index.php/as ... tilefonias

Στη σελίδα http://www.home-biology.gr αναφέρεται ότι έχουν και δυνατότητα μέτρησης της ακτινοβολίας εντός του σπιτιού σας και λύσεις μείωσης αυτής.

Δείτε και http://keraies.wordpress.com/ καθώς και http://keraies.files.wordpress.com/2008 ... om_v02.pdf

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από Othon » 25 Ιουν 2012, 20:54

Δυστυχώς, θα πρέπει να γνωρίζετε πως οι κεραίες των εταιριών κινητής τηλεφωνίας, επηρεάζουν (αν ισχύει αυτό) τον ανθρώπινο εγκέφαλο πολύ λιγότερο από τα ίδια τα κινητά μας!
Κατανοώ απόλυτα και συμπάσχω με τους γονείς που ανησυχούν για την υγεία των παιδιών τους, αλλά δυστυχώς το "πρόβλημα" δεν συναντάται μόνο στην περιοχή μας, αλλά παντού!
Όλη η Ελλάδα είναι γεμάτη κεραίες!
Τι σημαίνει αυτό, ότι δεν θα κυκλοφορούμε στους δρόμους;
Πάντως, επειδή πάνω απ' όλα είμαστε άνθρωποι, αν για οποιοδήποτε λόγο σας ανησυχεί μια τέτοια περίπτωση, μπορείτε να συγκεντρωθείτε και να οργανώσετε μια αντιπροσωπεία της γειτονιάς σας και να απευθυνθείτε στην ίδια την ΕΕΤΤ, στο δήμο σας, ή και στην ίδια την αστυνομία, για την επίλυση του θέματός σας.

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 66
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από boysmamy » 25 Ιουν 2012, 21:49

Othon αχ το ξερω τα κινητα τα εχουμε σχεδον κλειστα μεσα στο σπιτι! αυτη η κεραια ομως ειναι ακριβως απεναντη μου ουτε στα 50 μετρα !εχω τρελα με αυτα! αφου ν φανταστεις σκευτομουν στο σχολειο που ειναι και αρκετες ωρες και που μπορει γυρω του τα αλλα παιδια να εχουν κιν. να εκανα ενεργειες για μηχανημα που απενεργοπο τα κιν.ο απεναντη ειναι γνωστος με εκνευριζει το γεγονος οτι αφησε να βαλουν στην ταρατσα του ξεροντας οτι γυρω υπαρχουν πολλα παιδια και κανοντας το να φαινετε και σαν φουγαρο!!!!! αυριο που θα τον δω , ας με κρατησει καποιος.......!!!!το κακο ειναι οτι ολοι ξερουμε γενικος τι γινετε με τις κεραιες που ειναι παντου ομως αν ξερεις οτι ειναι κοντα σου τοσο τρελενεσαι. και το αλλο παλι πρεπει λεει να ειναι μακρια απο νοσοκομεια σχολεια γυροκομεια με πια λογικη μακρια απο σχολεια πχ για το δικο μου παιδι και σε αποσταση αναπνοης απο τα σπιτι του??????ποιοι εβγαλαν συτους τους νομους ? θα χασουμε την υγεια μας για να κερδιζουν αυτοι???? αλλα φταιει και ο κοσμος πχ ο δικος μου γειτονας που βοηθαει κιολας..... ολα για τα λευτα!!!!
polvar σε ευχαριστω για τα links θα τα δω τωρα!!!

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2390
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από Othon » 25 Ιουν 2012, 23:30

boysmamy έγραψε:Othon αχ το ξερω τα κινητα τα εχουμε σχεδον κλειστα μεσα στο σπιτι! αυτη η κεραια ομως ειναι ακριβως απεναντη μου ουτε στα 50 μετρα !εχω τρελα με αυτα! αφου ν φανταστεις σκευτομουν στο σχολειο που ειναι και αρκετες ωρες και που μπορει γυρω του τα αλλα παιδια να εχουν κιν. να εκανα ενεργειες για μηχανημα που απενεργοπο τα κιν.ο απεναντη ειναι γνωστος με εκνευριζει το γεγονος οτι αφησε να βαλουν στην ταρατσα του ξεροντας οτι γυρω υπαρχουν πολλα παιδια και κανοντας το να φαινετε και σαν φουγαρο!!!!! αυριο που θα τον δω , ας με κρατησει καποιος.......!!!!το κακο ειναι οτι ολοι ξερουμε γενικος τι γινετε με τις κεραιες που ειναι παντου ομως αν ξερεις οτι ειναι κοντα σου τοσο τρελενεσαι. και το αλλο παλι πρεπει λεει να ειναι μακρια απο νοσοκομεια σχολεια γυροκομεια με πια λογικη μακρια απο σχολεια πχ για το δικο μου παιδι και σε αποσταση αναπνοης απο τα σπιτι του??????ποιοι εβγαλαν συτους τους νομους ? θα χασουμε την υγεια μας για να κερδιζουν αυτοι???? αλλα φταιει και ο κοσμος πχ ο δικος μου γειτονας που βοηθαει κιολας..... ολα για τα λευτα!!!!
polvar σε ευχαριστω για τα links θα τα δω τωρα!!!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Σκέψου όμως το άλλο:
Κινητά -> καρκινογόνα
Τροφές με συντηρητικά -> καρκινογόνες
Καυσαέρια -> καρκινογόνα
Παθητικό κάπνισμα -> καρκινογόνο

Ζούμε παρέα με τον καρκίνο και δεν λέμε να το καταλάβουμε.
Ότι μα ότι και να κάνουμε, μας έχουν μάθει να ζούμε με το φόβο ότι εμείς ή τα παιδιά μας μπορεί να βρισκόμαστε σε κίνδυνο.
Ε ας μας αφήσουν να ζήσουμε και λίγο, έστω και μέσα σ' ένα παραμύθι!

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 66
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από boysmamy » 25 Ιουν 2012, 23:42

xrisimaria έγραψε:καλησπερα αν ειναι τηλεορασης ραδιο δεν υπαρχει προβλημα εαν ειναι κινητης τηλεφωνιας πρεπει να υπογραψετε ολοι στην περιοχη ενα χαρτι οτι δεν την θελετε και να το πατε στην αρμοδια διοιηκηση ετσι καναμε και εμεις στην γειτονια μου
ποσες υπογραφες θελει και ποτε βγαλανε την κεραια?

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 66
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από boysmamy » 25 Ιουν 2012, 23:46

Othon έγραψε:
boysmamy έγραψε:Othon αχ το ξερω τα κινητα τα εχουμε σχεδον κλειστα μεσα στο σπιτι! αυτη η κεραια ομως ειναι ακριβως απεναντη μου ουτε στα 50 μετρα !εχω τρελα με αυτα! αφου ν φανταστεις σκευτομουν στο σχολειο που ειναι και αρκετες ωρες και που μπορει γυρω του τα αλλα παιδια να εχουν κιν. να εκανα ενεργειες για μηχανημα που απενεργοπο τα κιν.ο απεναντη ειναι γνωστος με εκνευριζει το γεγονος οτι αφησε να βαλουν στην ταρατσα του ξεροντας οτι γυρω υπαρχουν πολλα παιδια και κανοντας το να φαινετε και σαν φουγαρο!!!!! αυριο που θα τον δω , ας με κρατησει καποιος.......!!!!το κακο ειναι οτι ολοι ξερουμε γενικος τι γινετε με τις κεραιες που ειναι παντου ομως αν ξερεις οτι ειναι κοντα σου τοσο τρελενεσαι. και το αλλο παλι πρεπει λεει να ειναι μακρια απο νοσοκομεια σχολεια γυροκομεια με πια λογικη μακρια απο σχολεια πχ για το δικο μου παιδι και σε αποσταση αναπνοης απο τα σπιτι του??????ποιοι εβγαλαν συτους τους νομους ? θα χασουμε την υγεια μας για να κερδιζουν αυτοι???? αλλα φταιει και ο κοσμος πχ ο δικος μου γειτονας που βοηθαει κιολας..... ολα για τα λευτα!!!!
polvar σε ευχαριστω για τα links θα τα δω τωρα!!!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Σκέψου όμως το άλλο:
Κινητά -> καρκινογόνα
Τροφές με συντηρητικά -> καρκινογόνες
Καυσαέρια -> καρκινογόνα
Παθητικό κάπνισμα -> καρκινογόνο

Ζούμε παρέα με τον καρκίνο και δεν λέμε να το καταλάβουμε.
Ότι μα ότι και να κάνουμε, μας έχουν μάθει να ζούμε με το φόβο ότι εμείς ή τα παιδιά μας μπορεί να βρισκόμαστε σε κίνδυνο.
Ε ας μας αφήσουν να ζήσουμε και λίγο, έστω και μέσα σ' ένα παραμύθι!
αχ ξερεις οταν δεν ειχα παιδια ελεγα ελα μωρε ποσο θα ζησουμε ας χαρουμε και λιγο. μετα τα παιδια ολα αλλαξαν οπως μπορω θελω να τα προστατεψω και ξερεις ολα αυτα που λες ειναι αθροιστικα για τον οργανισμο μας!!!!οποτε οτι μπορουμε ας το κοψουμε

sissaki
Gold Member
Gold Member
6 9
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 18 Ιουν 2012, 23:05
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από sissaki » 26 Ιουν 2012, 15:19

γεια σου.δεν ξέρω που μένεις αλλα μας έχει τυχει κ εμας παρομοιο σκηνικό!Βγάλαμε άκρη οταν μάθαμε οτι κάθε δήμος και κάθε συνοικια εχει κατι σαν λαικό συμβουλιο που προσπαθουν να λύσουν τα προβληματα τις περιοχης,Εμεις πήγαμε εκει το αναφέραμε και μετά απο λίγες μερες εφοσον ηταν παράνομη η κεραια της κινητης τηλεφωνιας,ηρθαν και την κατεβασανε με αστυνομιες κτλ.ψαξε αν στην περιοχή σου υπάρχει κατι τετοιο,βοηθάνε πολυ και έχουν κ επαφές με τον δήμο κ μπορουν να πιέσουν!

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 66
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τα φωτα σας

Δημοσίευση από boysmamy » 26 Ιουν 2012, 18:08

θα δω αν υπαρχει κατι τετοιο και εδω . ψαξε ψαξε σημερα βρηκαμε αλλη μια σαν ηλιακος φαινετε κοντα σε 2 δημοτικα!!! και η δικη μας ειναι στα 150 μετρα απο δημοτικο. αυριο ξεκιναμε διαδικασιες και στο ποδι 3 δημοτικα να δουμε που θα βγαλει!!! εγω προσωπικα σκευτομαι μυνηση στον ιδιοκτητη. η κεραια ειναι στο ιδιο υψος με μενα και στα 30 και ουτε μετρα εδω και 2 χρονια στα οποια εκανα αποβολη εμεινα εγκυος και εχω 1,5 το μικρο που απο την ωρα που γεννηθηκε εχει μια κεραια στο κεφαλι του. χωρια των μεγαλο με νευρα και τριξιμο στα δοντια που λενε οτι ειναι απο στρες που προκαλει μια κεραια χωρια η ψυχικη μου υγεια το τι επαθαν 2 χρονια τα παιδια μου που και να την βγαλουν εφαγαν αυτα τα χρονια ακτινοβολια ακουσα διαφορα που προκαλει στα παιδια ποσο μαλον σε βρεφη με χειροτερο τον καρκινο και τον αυτισμο . μακαρι να καναμε ταυτοχρονα κατι ολοι σε ολη την ελλαδα!!!μαζικη μυνηση σε ολες τις εταιρεις και αποζημιωσεις!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλέφωνα - GPS”