ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Άβαταρ μέλους
Sophia7i
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2707
Εγγραφή: 28 Φεβ 2013, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από Sophia7i » 01 Απρ 2014, 11:38

Η έκπτωση είναι μόνο για δέματα χωρίς γραμματόσημα? Το μέλος πλήρωσε για ακανόνιστα επιστολικά που έχουν άλλη τιμολόγηση απ' τα δέματαΕικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sophia7i την 01 Απρ 2014, 11:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
VICKY1978
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12091
Εγγραφή: 21 Δεκ 2011, 15:58
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από VICKY1978 » 01 Απρ 2014, 11:39

θα πάω να δω κορίτσια...για την επιστροφή χρημάτων και θα σασ πω...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

χρωσταω 0,30 λεπτα απο ομαδικη σε:
marimari
Τανια

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

doritta
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2907
Εγγραφή: 13 Ιαν 2011, 01:55
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από doritta » 01 Απρ 2014, 12:49

Καλημέρα, επέστρεψα πριν από λίγο από το υποκατάστημα ΕΛΤΑ Περαίας Θερμαϊκού.
Με ενημέρωσαν πως η προσφορά ισχύει σύμφωνα με εγκύκλιο που έλαβαν χθες, από 31-3 και μέχρι νεωτέρας.
Οι τιμές είναι 1,50 ευρώ μέχρι τρία κιλά και έκπτωση -50% απο 4 κιλά και άνω, ΜΟΝΟ για δέματα εσωτερικού, όχι φοιτητικά και όχι ομαδικά.
Επίσης ο προϊστάμενος μου είπε , γιατί τον ρώτησα για την περιπέτεια της Βίκυς, ότι η προσφορά ισχύει σε όλα τα υποκαταστήματα ΕΚΤΟΣ από αυτά που ακόμα λειτουργούν χειροκίνητα και δε μπορεί το σύστημα να τους βγάλει μηχανογραφημένα την προσφορά.
Εγώ έστειλα 6 δέματα με 1,50 ευρώ το ένα , ούτε ομαδικά μου τα πήραν ,ούτε ένα που ήταν φοιτητικό το έστειλα ως φοιτητικό γιατί όπως μου είπαν θα έχανα την προσφορά.

Άβαταρ μέλους
dim-nik
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3426
Εγγραφή: 22 Φεβ 2013, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από dim-nik » 01 Απρ 2014, 12:51

σήμερα πήγα να στείλω ένα δέμα και η υπαλλήλος με ρωτάει : ''γιατί το στέλνετε ως δέμα αφόσον είναι λίγα γραμμάρια;; '' και την ρωτάω '' πόσο θα με κοστίσει αν το στείλω απλό;'' και με απαντάει ''καλά το στέλνω ως δέμα''.
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις περισσότερες φορές με ρωτάνε ένα δέμα με λίγα γραμμάρια γιατί να το στείλω ως δέμα αντί για απλο ;;; εφόσον οικονομικά και με [ασφάλεια] συμφέρει ως δέμα...

[ΕΥΚΑΙΡΙΑ] καλλυντικα προιοντα κομμωτηριου σε οικονομικες τιμες

θα πάρω από:--
θα δώσω σε:
δόθηκαν-στάλθηκαν σε :
αναμονή κατάθεση
έγινε κατάθεση σε : 1,50 ευρώ Giorgoslitsa
πρέπει να κάνω κατάθεση : Βάλια09--Τιναλάπ--atikiv 0,30 από ομαδική

το να μιλάμε ευγενικά είναι το καλύτερο για μια καλή συνεννόηση

Άβαταρ μέλους
VICKY1978
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12091
Εγγραφή: 21 Δεκ 2011, 15:58
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από VICKY1978 » 01 Απρ 2014, 14:16

dim-nik έγραψε:σήμερα πήγα να στείλω ένα δέμα και η υπαλλήλος με ρωτάει : ''γιατί το στέλνετε ως δέμα αφόσον είναι λίγα γραμμάρια;; '' και την ρωτάω '' πόσο θα με κοστίσει αν το στείλω απλό;'' και με απαντάει ''καλά το στέλνω ως δέμα''.
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις περισσότερες φορές με ρωτάνε ένα δέμα με λίγα γραμμάρια γιατί να το στείλω ως δέμα αντί για απλο ;;; εφόσον οικονομικά και με [ασφάλεια] συμφέρει ως δέμα...
νομίζω θα σου λύσω την απορία...

πήγα από ελτά και μίλησα με τον προιστάμενο:
εγώ τα στέλνω τώρα πια από Μύκονο που μένουμε όχι ωσ δέμα αλλά με γραμμ/μα γιατί φεύγουν με αεροπλάνο ενώ με δέμα μου έχουν πει φεύγουν με πλοίο και κάνει πιο αργά. επήσησ, η διαφορά είναι έωσ ένα κιλό 10 λεπτά πιο ακριβά με γραμ/μα και εωσ 2 κιλά είναι 10 λεπτά πιο φθηνά με γραμ/μα αλλά φτάνει γρήγοτα μου έχουν πει. έτσι και τη δευτέρα αφού δεν γνώριζα την προσφορά πήγα στον γκισέ να τα στείλω με γραμ/μα (α!επίσησ μου έχουν πει ότι αν δεν είναι κουτί και είναι έωσ 2 κιλά είναι καλύτερα με γραμ/μα γιατί μπορεί να χαθεί στα δεμάτα με τισ μεγάλεσ κούτεσ που βάζουν στα καράβια...δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει!!) ........η υπάλληλοσ όμωσ που με ξέρει κιόλασ και ξέρει και για το site δεν ήταν ενημερώμενοι (όπωσ και κανένασ τουσ) για την προσφορά στα δέματα και δεν μου είπε τίποτα απολύτωσ. βεβαια σήμερα τισ τα έχωσα γιατί δεν μου 'έκανε και κάποια έκπτωσα στα ομαδικά... :z πήγα 14:15 και δεν είχαν μάθει τίποτα. ούτε εγώ ήξερα , ούτε και αυτοί οπότε τα έστειλα όπωσ κάθε φορά. ο υπάλληλοσ που είναι στα δέματα μου είπε σήμερα που πήγα ότι ηρθε το φαξ μετά!!!!
τέλοσ πάντων η ουσία είναι ότι πίστωση(επιστροφή) δεν γίνεται γιατί δεν έγινε ωδ δέμα και η προφορά ισχύει μόνο εκεί. άρα πλήρωσα όσα θα έπρεπε...
τώρα η προσφορά δεν ξέρουν μέχρι πότε θα ισχύει . Μου έδωσε και τα έντυπα να τα συμπληρώσω σπίτι για να τουσ τα πάω έτοιμα αύριο που έχω και άλλα!!καλό;;;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

χρωσταω 0,30 λεπτα απο ομαδικη σε:
marimari
Τανια

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από maristef » 01 Απρ 2014, 15:06

και εγώ σήμερα που έστειλα 2 δέματα ,μου το πήραν με 1.50 ,αλλα a που ρώτησα εχθές γιατί μου είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο ,μου είπαν ότι στέλνουν από σήμερα με αυτή την προσφορα(οποτε εχθές χρέωναν κανονικα 3.50) και το φαξ τους ήρθε αργά το μεσημέρι ,αν και εγώ εχθές ήμουν 2 παρα εκεί.
Έμπορος που πουλάει πράγματα που της χαρίζουν!!! (https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=264&t=129044)

Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 16:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από matou » 01 Απρ 2014, 16:03

dim-nik έγραψε:σήμερα πήγα να στείλω ένα δέμα και η υπαλλήλος με ρωτάει : ''γιατί το στέλνετε ως δέμα αφόσον είναι λίγα γραμμάρια;; '' και την ρωτάω '' πόσο θα με κοστίσει αν το στείλω απλό;'' και με απαντάει ''καλά το στέλνω ως δέμα''.
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις περισσότερες φορές με ρωτάνε ένα δέμα με λίγα γραμμάρια γιατί να το στείλω ως δέμα αντί για απλο ;;; εφόσον οικονομικά και με [ασφάλεια] συμφέρει ως δέμα...
Na σου λύσω εγω την απορία ( μου το ειπε ανθρωπος που δουλευει στα ελτα εγω βεβαια θα ντρεπομουν να το πω) Σαν επιστολή σου δίνουν γραμματόσημα κοβουν μια απλη απόδειξη και εσυ τους ετοιμάζεις πακέτο και το δίνεις. Σαμ δέμα δίνουν το εντυπο το συμπληρώνεις το περνάνε με τον αριθμο δέματος στο συστημα αν εχει σ 10 δεματα κόβουν 10 αποδειξεις στην καθε μια εχουν μπει να γραψων αριθμο δεματοσ 10 ψηφιων παιρνουν το δεμα του κολάνε το συμπληρωμενο χαρτακι ε και οπως μου ειπε αν το κάναμε αυτο για όλους τους φακέλους χαθήκαμε :wall: :wall: :wall:
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

Άβαταρ μέλους
dim-nik
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3426
Εγγραφή: 22 Φεβ 2013, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από dim-nik » 01 Απρ 2014, 16:05

matou έγραψε:
dim-nik έγραψε:σήμερα πήγα να στείλω ένα δέμα και η υπαλλήλος με ρωτάει : ''γιατί το στέλνετε ως δέμα αφόσον είναι λίγα γραμμάρια;; '' και την ρωτάω '' πόσο θα με κοστίσει αν το στείλω απλό;'' και με απαντάει ''καλά το στέλνω ως δέμα''.
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις περισσότερες φορές με ρωτάνε ένα δέμα με λίγα γραμμάρια γιατί να το στείλω ως δέμα αντί για απλο ;;; εφόσον οικονομικά και με [ασφάλεια] συμφέρει ως δέμα...
Na σου λύσω εγω την απορία ( μου το ειπε ανθρωπος που δουλευει στα ελτα εγω βεβαια θα ντρεπομουν να το πω) Σαν επιστολή σου δίνουν γραμματόσημα κοβουν μια απλη απόδειξη και εσυ τους ετοιμάζεις πακέτο και το δίνεις. Σαμ δέμα δίνουν το εντυπο το συμπληρώνεις το περνάνε με τον αριθμο δέματος στο συστημα αν εχει σ 10 δεματα κόβουν 10 αποδειξεις στην καθε μια εχουν μπει να γραψων αριθμο δεματοσ 10 ψηφιων παιρνουν το δεμα του κολάνε το συμπληρωμενο χαρτακι ε και οπως μου ειπε αν το κάναμε αυτο για όλους τους φακέλους χαθήκαμε :wall: :wall: :wall:
όντως :wall: , σ ευχαριστώ για την ενημέρωση.

[ΕΥΚΑΙΡΙΑ] καλλυντικα προιοντα κομμωτηριου σε οικονομικες τιμες

θα πάρω από:--
θα δώσω σε:
δόθηκαν-στάλθηκαν σε :
αναμονή κατάθεση
έγινε κατάθεση σε : 1,50 ευρώ Giorgoslitsa
πρέπει να κάνω κατάθεση : Βάλια09--Τιναλάπ--atikiv 0,30 από ομαδική

το να μιλάμε ευγενικά είναι το καλύτερο για μια καλή συνεννόηση

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23531
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από Aria » 01 Απρ 2014, 16:10

Απ οτι καταλαβαίνω προεκλογική είναι η "καλοσύνη" των ελτά!
Οπότε μέχρι τις εκλογές στείλτε ότι μπορείτε, την Άρτα και τα Γιάννενα αν είναι δυνατόν!!!
http://metaforespress.gr/taxidromia/ite ... rikoy.html

Elef
Diamond Member
Diamond Member
45 29
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: 15 Σεπ 2013, 19:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από Elef » 01 Απρ 2014, 23:05

matou έγραψε:Na σου λύσω εγω την απορία ( μου το ειπε ανθρωπος που δουλευει στα ελτα εγω βεβαια θα ντρεπομουν να το πω) Σαν επιστολή σου δίνουν γραμματόσημα κοβουν μια απλη απόδειξη και εσυ τους ετοιμάζεις πακέτο και το δίνεις. Σαμ δέμα δίνουν το εντυπο το συμπληρώνεις το περνάνε με τον αριθμο δέματος στο συστημα αν εχει σ 10 δεματα κόβουν 10 αποδειξεις στην καθε μια εχουν μπει να γραψων αριθμο δεματοσ 10 ψηφιων παιρνουν το δεμα του κολάνε το συμπληρωμενο χαρτακι ε και οπως μου ειπε αν το κάναμε αυτο για όλους τους φακέλους χαθήκαμε :wall: :wall: :wall:
Εγώ για 10 βέβαια δεν πήγα, για 3 πήγα, αλλά ζήτησα τα δελτία, έκατσα λίγο παραπέρα τα συμπλήρωσα και μετά πήγα και του τα έδινα ένα ένα για να τα κολλήσει. Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που ο υπάλληλος ηταν εξυπηρετικότατος όντως ψιλοκαθυστερούσε η όλη φάση, μόνο για 3 δέματα.
Οπότε απλά την επόμενη φορά που θα πάτε, μην πάτε με 10 δέματα πηγαίντε σε 2 δόσεις με λιγότερα δέματα.

Και επίσημα από τη σελίδα των ελτα
http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/MONOF_dema_50.pdf

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”