ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από guzelina » 12 Μάιος 2014, 17:13

Δεν ειναι αγροτικος ταχυδρομος δεν ειναι καν δημοσιος υπαλληλος.Επειδη το συγκεκριμενο ταχυδρομειο εξυπηρετει πολλα χωρια απομακρυσμενα οπως το δικο μου που θα μας βρει να αφηνει ειδοποιησεις και γραμματα οι πιο πολλοι δεν εχουν καν γραμματοκιβωτια που να παει και να ερχεαι ωσπου να σε βρει στα περισσοτερα χωρια οποτε εχουν συμβαση με οδηγο που με φορτηγακι μεταφερει τα δεματα καθε εβδομαδα 1-2 φορες αναλογα τον ογκο στο σπιτι μας.Και τα γραμματα και τα συστημενα και τις συνταξεις ολα.Νομιζω ετσι γινεται σε ολα τα ορεινα χωρια οχι μονο στο νομο μας.Οσο για τις μηνυσεις που λες αυτα συμφωνω και εγω αλλα γινονται σε μεγαλες πολεις σε μικρες αν το κανεις την πατησες.Αστο που θα σε παιδευει καθε φορα που θελεις να στειλεις κατι θα γινει και σουσουρο αναθεματιζεις την ωρα που το εκανες. Ο μονος τροπος ειναι εαν υπαρχει καποιος στα κεντρικα να τους ενημερωνει.Εγω του ζητησα να παρει σε αλλα ταχυδρομεια και δεν δεχοταν με τιποτα.Ειναι και ηλικιωμενος καταλαβαινεις


Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 16
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από socratisv » 12 Μάιος 2014, 19:16

guzelina έγραψε:Οσο για τις μηνυσεις που λες αυτα συμφωνω και εγω αλλα γινονται σε μεγαλες πολεις σε μικρες αν το κανεις την πατησες.Αστο που θα σε παιδευει καθε φορα που θελεις να στειλεις κατι θα γινει και σουσουρο αναθεματιζεις την ωρα που το εκανες. Ο μονος τροπος ειναι εαν υπαρχει καποιος στα κεντρικα να τους ενημερωνει.Εγω του ζητησα να παρει σε αλλα ταχυδρομεια και δεν δεχοταν με τιποτα.Ειναι και ηλικιωμενος καταλαβαινεις

Εικόνα
Διαφωνώ. Μένω σε μικρή πόλη και δεν έχω τέτοια κολήματα! Πάντως, αν και αρκετά :offtopic: μια μήνυση με αφορμή το αίσχος της ταυροθυσίας και όσα διαδραματίζονται κάθε χρόνο στο πανηγύρι του Μανταμάδου θα την κινούσα άνετα μέσω σωμτείου:--)
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:).
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στηρίξτε σωματεία & εθελοντές.

Elef
Diamond Member
Diamond Member
45 29
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: 15 Σεπ 2013, 19:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από Elef » 13 Μάιος 2014, 23:33

guzelina
Σήμερα μίλησα σε έναν διευθυντή ενός κεντρικού ελτά στην Αθήνα για ένα θέμα που αφορά το Σωκράτη.
Ο άνθρωπος ήταν ευγενικότατος και πρόθυμος να του δώσω παραπάνω στοιχεία για να διευθετήσει το θέμα.
Οπότε, αν τα ελτά σε εσάς στέλνουν το δέμα με τις παλιές τιμές, απλά κάλεσέ τον και ενημέρωσέ τον για το θέμα που αντιμετωπίζεις. Δεν είναι μόνο τα παραπάνω λεφτά που πληρώσατε αλλά και το ότι όταν ξανα πας να στείλεις πάλι 4,10 θα πληρώσεις :P
Θες να σου στείλω το τηλέφωνό του να τον ρωτήσεις;

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6722
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από makis » 14 Μάιος 2014, 03:20

guzelina έγραψε:Τον πηρα τον προισταμενο σημερα που χρεωσε δεμα 1,500 γρ 4,10 και ηταν ανενδοτος.Μου ειπε ισχυει μονο για Post restant που οπωσδηποτε δεν γραφει επανω τα στοιχεια του παραληπτη μονο ταχυδρομειο.Αλλιως λεει ισχυει η παλια χρεωση αν γραφει διευθυνση :<
Αυριο θα μαθω απο τα κεντρικα κρατα τις αποδειξεις , και πες μας σε ποσα δεματα το εχει κανει αυτο ο ΜAΛΑΚΑΣ !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από guzelina » 14 Μάιος 2014, 07:59

Mono σε αυτο το δεμα το εκανε γιατι τα αλλα τα εστειλα απο το αλλο ταχυδρομειο .Τελικα απο οτι ενημερωθηκα χτες το απογευμα τον πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα και παραδεχτηκε οτι δεν ειχε καταλαβει σωστα και δεχτηκε να επιστρεψει τα χρηματα.Μολις ξαναπαω ταχυδρομειο θα δω ;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από Aria » 14 Μάιος 2014, 11:33

guzelina έγραψε:Mono σε αυτο το δεμα το εκανε γιατι τα αλλα τα εστειλα απο το αλλο ταχυδρομειο .Τελικα απο οτι ενημερωθηκα χτες το απογευμα τον πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα και παραδεχτηκε οτι δεν ειχε καταλαβει σωστα και δεχτηκε να επιστρεψει τα χρηματα.Μολις ξαναπαω ταχυδρομειο θα δω ;)

Δεν ήξερε, δεν ρώταγε????
Πες του σε παρακαλώ εκ μέρους όλων εμάς, ότι είναι πολύ ΜΕΓΑΛΟΣ καραγκιόζης

Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 16:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από matou » 14 Μάιος 2014, 15:41

Εγω παντως στο τελευταιο που εστειλα ηταν μια αλλη υπάλληλοσ ηταν και 7,3 το απογευμα και μαλλον χαλαστηκε που πηγα και επεμενε οτι πρεπει να βαλω πάνω αριθμο τηλεφωνου του παραλήπτη γιατι μονο ετσι ισχυει η τιμη 1,5 ευρω και το κλασσικο οτι παιρνουν τηλεφωνο να παει ο αλλος να παραλάβει. αφου περασε κανενα δεκαλεπτο να της εξηγω οτι δεν ισχυει αυτο οτι εχω στειλει στο ιδιο καταστημα ενα σωρο δεματα χωρις τηλ και χιλιαδυο αλλα και δεν καταλαβαινε τίποτα εγραψα στον αριθμο τηλεφωνο οτι μου κατεβηκε στο κεφαλι και βεβαια το πήρε και εννοειται οτι ο παραλήπτης παρελαβε κανονικότατα
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 16
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από socratisv » 14 Μάιος 2014, 15:46

matou έγραψε:Εγω παντως στο τελευταιο που εστειλα ηταν μια αλλη υπάλληλοσ ηταν και 7,3 το απογευμα και μαλλον χαλαστηκε που πηγα και επεμενε οτι πρεπει να βαλω πάνω αριθμο τηλεφωνου του παραλήπτη γιατι μονο ετσι ισχυει η τιμη 1,5 ευρω και το κλασσικο οτι παιρνουν τηλεφωνο να παει ο αλλος να παραλάβει. αφου περασε κανενα δεκαλεπτο να της εξηγω οτι δεν ισχυει αυτο οτι εχω στειλει στο ιδιο καταστημα ενα σωρο δεματα χωρις τηλ και χιλιαδυο αλλα και δεν καταλαβαινε τίποτα εγραψα στον αριθμο τηλεφωνο οτι μου κατεβηκε στο κεφαλι και βεβαια το πήρε και εννοειται οτι ο παραλήπτης παρελαβε κανονικότατα
Ζητάς το όνομά της υπαλλήλου ή χρησιμποιείς τον κωδικ΄οχρήστη της απόδειξης και στέλνεις μέιλ στα ΕΛΤΑ με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ, επώνυμο, με τα στοιχεία σου και γράφεις τα ίδια πράγματα. Στο τέλος ζητάς να ενημερωθούν όλοι οι υπάλληλοι του καταστήματος για τις πρόσθετες υπηρεσίες ΕΛΤΑ
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:).
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στηρίξτε σωματεία & εθελοντές.

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΛΤΑ!!!!!

Δημοσίευση από guzelina » 15 Μάιος 2014, 06:54

ar_ia έγραψε:
guzelina έγραψε:Mono σε αυτο το δεμα το εκανε γιατι τα αλλα τα εστειλα απο το αλλο ταχυδρομειο .Τελικα απο οτι ενημερωθηκα χτες το απογευμα τον πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα και παραδεχτηκε οτι δεν ειχε καταλαβει σωστα και δεχτηκε να επιστρεψει τα χρηματα.Μολις ξαναπαω ταχυδρομειο θα δω ;)

Δεν ήξερε, δεν ρώταγε????
Πες του σε παρακαλώ εκ μέρους όλων εμάς, ότι είναι πολύ ΜΕΓΑΛΟΣ καραγκιόζης
Να ηξερες ποσες φορες του το ειπα οτι εχω στειλε ενα σωρο δεματα απο το αλλο ταχυδρομειο παρτε να ρωτησετε δεν χανετε κατι αυτος εκει να επιμενει.Τον τιμοκαταλογο εκτυπωσα και εστειλα τιποτα...Αυτο ειναι που με εκνευριζει.Αφου βλεπεις οτι επιμενω ευγενικα μεν αλλα επιμενω κανε μια ερωτηση δεν θα στερηθεις την αξιοπρεπεια σου.Δεν ειναι χειροτερο που τον πηραν αυτοι τηλ να το διορθωσει παρα να επαιρνε αυτος να ενημερωθει?Τελικα μου εστειλε χτες τα χρηματα πισω με τον ταχυδρομο.Οποτε ολα καλα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2013, 20:42
Νομός κατοικίας: Ν. Λασιθίου
Δήμος - Κοινότητα: Βεργίνας Ημαθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ » 15 Μάιος 2014, 11:23

πειτε μου για τα ομαδικα δεματα τη ισχυει και ποσο κοστιζουν τωρα που εχουν προσφορα.
εχω e-banking σε Eθνικη, πειραιως, EUROBANK και ALPHA BANK
το ταχυδρομειο ειναι σε αλλο χωριο οποτε παω στελνω δεματα σε μελοι που χαριζουν μονο.
ενημερωνετε δημοσια για την καταθεση μην ξεχναμε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”