Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από polvar » 13 Νοέμ 2015, 10:34

Εσείς όλοι που αντιτίθεστε σε αυτά που γράφω είστε ακριβώς τα μέλη από τα οποία δημιουργήθηκε το θέμα. Παίρνετε ότι καλό βρεθεί μπροστά σας και το εξαφανίζετε σε μηδέν χρόνο από την ανάρτηση της αγγελίας με την τακτική του άμεσου χαρίσματος.
Και χαρίζετε, δεν λέω αλλά χαρίζετε κυρίως στα μέλη που σας χάρισαν.
Κι έτσι δημιουργείτε έναν κλειστό κύκλο δοσοληψιών.

Πείτε μου τότε πώς θα πάρει ένα νέο μέλος ή ένα μέλος που έχει ανάγκες.

Ε λοιπόν αυτό δεν πρόκειται να το αφήσουμε να συνεχιστεί έτσι.
Δυστυχώς η πλατφόρμα δεν επιτρέπει να έχουμε άμεση και λεπτομερή εικόνα του πόσα μπλουζάκια και πόσα φορέματα πήρε το κάθε μέλος αλλά μια γενική εικόνα εμείς ως συντονιστές που παρακολουθούμε τις αγγελίες έχουμε.

Το όριο των 5 παραλαβών τον μήνα είναι ένας μπούσουλας να περιορίσει την άμετρη ζήτηση. Δεν θα τον τηρήσουμε ακριβώς.

Όμως στο εξής σε μέλος που θα πάρει από 20-30 αγγελίες παιδικά ρούχα σε ένα μήνα, ή θα σαρώσει τις αγγελίες καλλυντικών κλπ θα πέσει απροειδοποίητο ban μερικών ημερών για να έχει και λίγο χρόνο φιλοσοφικών αναζητήσεων.

Προειδοποιήσεις και εξηγήσεις δεν θα δίνονται, δόθηκαν εδώ ήδη

Και επιτέλους αν θέλετε να δίνετε μόνο σε συγκεκριμένα μέλη με τα οποία είστε φίλες κάντε το εκτός site!

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 06 Απρ 2015, 11:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από nik_kost » 13 Νοέμ 2015, 10:45

να ειστε ποιο συγκεκριμενος γιατι εχουν γραψει εδω καμποσα μελη και περνει η μπαλα ολους. εγω θα μιλησω για μενα και θα πω οτι περνω ρουχα παπουτσια και παιχνιδια για το παιδι μου , σπανια και για μενα ή για δικους μου ανθρωπους. δεν ξερω αν εχετε παιδια αλλα αν εχετε θα γνωριζετε οτι σε καποιες ηλικιες τα παιδια θελουν αλλαγη ρουχων καθε 2 μηνες... και οταν στελνονται ρουχα που δεν φοριουντε ενω στις φωτογραφιες φαινονται καλα τοτε δεν κανει θεμα κανενας. τα δεινεις αλλου ή τα πετας και κλεινει το θεμα γιατι αν σου τυχουν 2 αγγελιες τετοιες το μηνα και κανεις θεμα κανενας μετα δεν θα σου ξαναχαρισει. και επειτελους δεν μπορει ενα μελος που εχει παρει 10 και εχει δωσει 10 να μπορει να περνει τα ιδια με ενα μελος που εχει δωσει τα διπλασια απο οτι εχει παρει. και ναι θα χαρισω σε αυτους που γνωριζω οτι θα κανουν αμεσα την καταθεση τους και θα ειναι ενταξει με τις συνναλαγες. οχι αυτους που ξερω οτι λενε μπλα μπλα μπλα δεν μπορω τωρα κατανοηση κτλ. και εγω εχω μωρο... δεν εχω καθυστερισει ποτε σε κανεναν και να κανω και θεματα μετα του τυπου αποσυρω και δωστε μου τα λεφτα μου πισω μετα απο ενα μηνα που περιμενα να μου στειλει τα στοιχεια του το μελος για να στειλω...
ΣΥΝΉΘΩΣ ΖΗΤΆΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ, ΡΟΎΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ ΛΌΓΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΏ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από vayia81 » 13 Νοέμ 2015, 10:53

polvar έγραψε:Εσείς όλοι που αντιτίθεστε σε αυτά που γράφω είστε ακριβώς τα μέλη από τα οποία δημιουργήθηκε το θέμα. Παίρνετε ότι καλό βρεθεί μπροστά σας και το εξαφανίζετε σε μηδέν χρόνο από την ανάρτηση της αγγελίας με την τακτική του άμεσου χαρίσματος.
Και χαρίζετε, δεν λέω αλλά χαρίζετε κυρίως στα μέλη που σας χάρισαν.
Κι έτσι δημιουργείτε έναν κλειστό κύκλο δοσοληψιών.

Πείτε μου τότε πώς θα πάρει ένα νέο μέλος ή ένα μέλος που έχει ανάγκες.

Ε λοιπόν αυτό δεν πρόκειται να το αφήσουμε να συνεχιστεί έτσι.
Δυστυχώς η πλατφόρμα δεν επιτρέπει να έχουμε άμεση και λεπτομερή εικόνα του πόσα μπλουζάκια και πόσα φορέματα πήρε το κάθε μέλος αλλά εμείς ως συντονιστές που παρακολουθούμε τις αγγελίες έχουμε μια γενική εικόνα.

Το όριο των 5 παραλαβών τον μήνα είναι ένας μπούσουλας να περιορίσει την άμετρη ζήτηση. Δεν θα τον τηρήσουμε ακριβώς.

Όμως στο εξής σε μέλος που θα πάρει από 20-30 αγγελίες παιδικά ρούχα σε ένα μήνα, ή θα σαρώσει τις αγγελίες καλλυντικών κλπ θα πέσει απροειδοποίητο ban μερικών ημερών για να έχει και λίγο χρόνο φιλοσοφικών αναζητήσεων.

Προειδοποιήσεις και εξηγήσεις δεν θα δίνονται, δόθηκαν εδώ ήδη

Και επιτέλους αν θέλετε να δίνετε μόνο σε συγκεκριμένα μέλη με τα οποία είστε φίλες κάντε το εκτός site!
Συμφωνώωωωωωωωωωωωωωωωωωω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow:

Και τη Θεσσαλονίκη αφήστε τη στην άκρη παρακαλούμε!

Κλίκες ξέρετε καλά ποιοί σχηματίζουν οεο!!!!!!!!!!!!!!! ;)
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από morfo212 » 13 Νοέμ 2015, 12:37

ar_ia έγραψε:
morfo212 είναι δυνατόν εσύ σαν συντονίστρια να μην ξέρεις πως λειτουργεί ο κανόνας...??
Ναι, γιατί πέρασα κανένα σεμινάριο και δεν το θυμάμαι;; Και μιλάμε για ένα κανόνα που δεν ίσχυσε ποτέ, δεν μιλάμε για κανένα οποιοδήποτε κανόνα...!!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από polvar » 13 Νοέμ 2015, 12:49

Τον κανόνα τον αφήσαμε να ατονίσει για την εξυπηρέτηση των μελών
Όμως όταν φτάνουμε στο άλλο άκρο οφείλει να ενεργοποιηθεί ξανά!

Το αριθμητικό του όριο είναι θέμα προς συζήτηση, με τίποτα όμως δεν μπορεί να φθάσει τις 20 ή τις 30 παραλαβές τον μήνα, ιδιαίτερα όταν αυτές είναι από την ίδια κατηγορία αντικειμένων

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από Aria » 13 Νοέμ 2015, 14:36

Ο κανόνας ίσχυε μέχρι πριν 2 χρόνια.
Αλλά και να μην το ξέρει κάποιος, μπορεί πάντα να διαβάσει τους κανόνες ξανά η να ρωτήσει έναν άλλο συντονιστή όπως κάνουμε όλοι.
Δεν έκανε κανείς μας κανένα σεμινάριο.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Και λίγη αυτοσυγκράτηση....

Δημοσίευση από makis » 15 Νοέμ 2015, 05:36

Ειμαστε σε μια ιστοσελιδα που χαριζουμε και κανονικα θα επρεπε ολα τα μελη να ειναι σωστα και να βλεπουν το γενικο καλο.

Δυστυχώς πολλοί κοιτούν πως να βολεύονται και οχι το γενικο καλο.


Ενα μικρο παραδειγμα , ειχα κανει θεμα και ειπα οτι κανονικα πρεπει ολα τα μελη να κανουν Paypal για αμεσα , ευκολα χωρις προμηθειες , χωρις τραπεζες και χωρις καμια καθυστεριση για ελενχο καταθεσεων και μη πληρωμη απο μελη που "χανονται"
Αλλα το καθε μελος εχει μια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ τραπεζα και καθε μερα βλεπουμε 10 αγγελιες [ΖΗΤΑΩ] ατομο με πειραιως και εθνικη ....

Τωρα εγινε ενα θεμα για το γενικο καλο ολων επειδη καποιοι ειναι 24 ωρες και ζητανε σε καθε νεα και καλη αγγελια χωρις να μπορουν αλλα μελη να ζητησουν και ο καθε ενας καταλαβε οτι θελει !

Γιατι πρεπει να γινομαστε "κακοι" (και να τρωνε και κραξιμο οι συντονιστες που δινουν ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ το χρονο τους για ενα καλυτερο xariseto.gr ) για τετοια πραγματα;

Κανονικα θα επρεπε η σελιδα να "δουλευει" μονη της, τα μελη να προσεχουν να μην δινουν σε ζητουλες και υποπτους για εμπορια απλα για να παρουν το 'ευχαριστω' , τα μελη μονα τους να αλλαζουν τιτλο και να κλειδωνουν την αγγελια κ.τ.λ
Αλλα αντιθετα πρεπει να ενας συντονιστης να ρωταει τι εγινε η αγγελια,
να κλειδωνει την αγγελια,
να βλεπει αν μπηκαν τα ευχαριστω,
να μεταφερει την αγγελια στο αρχειο ......
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”