[ΖΗΤΑΩ] ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στις κεφαλες)

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
emurilia
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 11 Ιαν 2015, 19:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στις κεφαλες)

Δημοσίευση από emurilia » 27 Μαρ 2015, 14:27

Παρακαλω πολυ οποιος μπορει να βοηθησει διοτι εχω τα παντα μεσα σε αυτον...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emurilia την 29 Μαρ 2015, 23:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
:welcome: γεια σας ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και προσπαθω οσο μπορω να χαρισω οτι δεν μας χρειάζεται πια μαζι με τον ανδρα μου γενικου περιεχομένου....εχω λογαριασμό πειραιος..

Άβαταρ μέλους
AlexTheoto
Gold Member
Gold Member
5
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 11 Απρ 2009, 19:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ερυθραίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από AlexTheoto » 27 Μαρ 2015, 18:58

Ποιο είναι το πρόβλημα;
Αν κάνει τικ-τικ συνέχεια ή δεν γυρνάει ο δίσκος τότε δεν νομίζω να γίνετε κάτι. Έχουν χαλάσει - κολλήσει οι κεφαλές.
Αν χτυπάει σε συγκεκριμένο αρχείο-σημείο, τότε υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να σε βοηθήσω...
Παραλαβή αντικειμένων από Νίκαια - Κηποθέατρο
Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
emurilia
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 11 Ιαν 2015, 19:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από emurilia » 28 Μαρ 2015, 01:46

Ξαφνικα σταματησε να ανοιγει ο υπολογιστης και μετα απο καμποσες προσπαθειες να τον ανοιξω αρχισε να κανει τικ-τικ - τικ....
Τον εκλεισα αμεσως και τον αποσυνδεσα....μετα απο ερωτησεις σε φιλους- φιλων κ.λ.π μου ειπαν οτι καλο ηταν αυτο που εκανα...αλλα τωρα ειναι πολυ ακριβο να παρω τα αρχεια μου απο εκει.... τωρα υπαρχουν πολυ τροποι μου ειπαν.... Π.χ 1) να βρουν ιδιο σκληρο και να αλλαξουν οτι ειναι χαλασμενο....2) να τραβηξουν οτι μπορουν απο αυτον.... 3) να παει για πεταμα!
:welcome: γεια σας ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και προσπαθω οσο μπορω να χαρισω οτι δεν μας χρειάζεται πια μαζι με τον ανδρα μου γενικου περιεχομένου....εχω λογαριασμό πειραιος..

Άβαταρ μέλους
KenMastersgr
Diamond Member
Diamond Member
45 42
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: 03 Ιαν 2014, 08:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αναβύσσου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από KenMastersgr » 28 Μαρ 2015, 07:54

Σίγουρα δεν μπωρείτε να κάνετε boot με αυτόν τον σκληρό, πρέπει να βγεί απο τον υπολογιστή να συνδεθεί σαν εξωτερικός με άλλον υπολογιστή (διότι σαν εσωτερικός δεν θέλετε να τον αναγνωρίσει ο υπολογιστής διότι ακόμα και αν δεν κάνετε κάτι πάνω του, κάνει ο υπολογιστής) άρα δεν το θέλουμε αυτό. Η μόνη λύση είναι να βρεθεί περίβλημα να μπεί σαν εξωτερικός και να ελεγχθεί, υπάρχουν τρόποι να διασωθούν τα αρχεία, ίσως όμως όχι όλα. Το έχω κάνει σε έναν εξωτερικό μου παλιότερα και έσωσα το 90% που είχα μέσα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
**************************************************************************************************
1) Δεν στέλνω φακέλους έτοιμους για αποστολή πραγμάτων. Αν κάποιος δεχτεί να μου χαρίσει κάτι πρέπει να έχει λογαριασμό Alpha/Εμπορική, Eurobank ή Paypal να του κάνω εκεί κατάθεση τα χρήματα αποστολής ή αν είναι εντός Αττικής να πάω να τα παραλάβω ο ίδιος.
2) Δεν ακολουθώ σειρά προτεραιότητας σε ότι χαρίζω αλλά επιλέγω απο μόνος μου σε ποιον/α θα χαρίσω και παρακαλώ να το σεβαστείτε αυτό.
3) Η συλλογή μου με ρετρό video games
**************************************************************************************************

Άβαταρ μέλους
alfametallic
VIP Member
VIP Member
46 34
Δημοσιεύσεις: 909
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2012, 02:14
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νίκαιας Πειραιά
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από alfametallic » 28 Μαρ 2015, 10:01

Αν τα αρχεία που έχετε είναι πολύ μεγάλης αξίας για εσάς θα σας συνιστούσα να απευθυνθείτε σε επαγγελματίες διότι όσο γίνονται άστοχες απόπειρες για ανάκτηση πάνω στον δίσκο τόσο μειώνονται και οι πιθανότητες να ανακτήσετε πραγματικά τα δεδομένα σας. Δυστυχώς είναι μια δουλειά που κοστίζει αλλά αν δεν θέλετε να χάσετε τα δεδομένα σας για πάντα θα συνιστούσα να μην το ρισκάρετε.

Άβαταρ μέλους
emurilia
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 11 Ιαν 2015, 19:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από emurilia » 28 Μαρ 2015, 10:33

Καλημερα σας .. Οτι εχω απο φωτογραφιες βιντεο και εγγραφα ειναι μονο σε αυτον τον δισκο.... :{ Και τα χρειαζομαι....γι'αυτο και ζητω βοηθεια...σε καμμια περιπτωση δεν θελω να κανω περαιτερω ζημια...οποιος μπορει να βοηθησει χωρις να γινει παραπανω ζημια θα ηταν ευχης εργο.... :z
:welcome: γεια σας ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και προσπαθω οσο μπορω να χαρισω οτι δεν μας χρειάζεται πια μαζι με τον ανδρα μου γενικου περιεχομένου....εχω λογαριασμό πειραιος..

Άβαταρ μέλους
KenMastersgr
Diamond Member
Diamond Member
45 42
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: 03 Ιαν 2014, 08:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αναβύσσου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από KenMastersgr » 29 Μαρ 2015, 18:29

Κανείς δεν μπορεί να σου εγκυηθεί ότι δεν θα γίνει περεταίρω ζημιά σε μια τέτοια απόπειρα. Ακόμα και σε επαγγελματίες να πας πάλι το πιθανότερο είναι ο δίσκος μετά να είναι για πέταμα και να μην διαβάζετε πια καθόλου, αλλά εκεί έχουν μια παραπάνω ευθήνη αυτοί μιας και πληρώνονται να διασώσουν ότι περισσότερο μπωρούν. Αν τα αρχεία σου όντως είναι πράγματα που δεν μπορείς να ξανα βρείς/κατεβάσεις τότε και εγώ προτίνω να απευθηνθείς σε επαγγελματίες. Εγώ όπως σου είπα κατάφερα να διασώσω πράγματα απο τον δίσκο μου αλλα όχι όλα και μετά ο δίσκος δεν διαβαζόταν πια, άρα ήξερα τι ρίσκαρα αλλά δεν με πείραζε, δεν νομίζω εγώ να το έκανα για κάποιον ξένο δίσκο και μετά αν δεν πετύχει να έχω ένα δυσαρεστημένο άτομο.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
**************************************************************************************************
1) Δεν στέλνω φακέλους έτοιμους για αποστολή πραγμάτων. Αν κάποιος δεχτεί να μου χαρίσει κάτι πρέπει να έχει λογαριασμό Alpha/Εμπορική, Eurobank ή Paypal να του κάνω εκεί κατάθεση τα χρήματα αποστολής ή αν είναι εντός Αττικής να πάω να τα παραλάβω ο ίδιος.
2) Δεν ακολουθώ σειρά προτεραιότητας σε ότι χαρίζω αλλά επιλέγω απο μόνος μου σε ποιον/α θα χαρίσω και παρακαλώ να το σεβαστείτε αυτό.
3) Η συλλογή μου με ρετρό video games
**************************************************************************************************

Άβαταρ μέλους
AlexTheoto
Gold Member
Gold Member
5
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 11 Απρ 2009, 19:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ερυθραίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στης κεφαλε

Δημοσίευση από AlexTheoto » 29 Μαρ 2015, 23:42

Συμφωνώ με τους παραπάνω.
Υπάρχουν πολλοί παράμετροι που παίζουν για να κάνεις ανάκτηση αρχείων. Και όλα ξεκινάνε από το τι έχει χαλάσει στον σκληρό. Υπάρχουν λιγοστές πιθανότητες να τα καταφέρει κάποιος που δεν έχει στοκ από πλακέτες (πράγμα που έχουν οι εταιρίες) και με την ελπίδα να μπορέσουν να λειτουργήσουν οι κεφαλές.

Εγώ από 5 σκληρούς, μόνο από 2 κατάφερα να πάρω τα αρχεία του με πολλές προσπάθειες. Τις προσπάθειες τις έκανα με δικιά μου ευθύνη αλλά όταν είναι για ξένο άτομο, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.
Μου έχει τύχη κάποιος να μου το παίξει και τεχνικός και να μου πει γιατί δεν τα κατάφερα αφού έχει ακούσει τον τάδε και τάδε και τάδε...

Σε αυτές τις συσκευές την πρώτη ευθύνη την έχει πρώτα ο κάτοχος του σκληρού που δεν έχει αντίγραφα αλλού και μετά οι εταιρίες-τεχνικός.

Τέλος, για να μην γεμίζω το αίτημα σας, αν από την αρχή-έναρξη του σκληρού κάνει κλικ-κλικ, καλύτερα να απευθυνθείτε σε εταιρία...
Παραλαβή αντικειμένων από Νίκαια - Κηποθέατρο
Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
emurilia
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 11 Ιαν 2015, 19:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στις κεφαλε

Δημοσίευση από emurilia » 07 Απρ 2015, 01:09

Ισχυει η ζήτηση για βοήθεια
:welcome: γεια σας ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και προσπαθω οσο μπορω να χαρισω οτι δεν μας χρειάζεται πια μαζι με τον ανδρα μου γενικου περιεχομένου....εχω λογαριασμό πειραιος..

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7867
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ανακτηση αρχειων απο σκληρο δισκο ( προβλημα στις κεφαλε

Δημοσίευση από nicnt » 08 Απρ 2015, 01:28

Διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα αυτό που μπορώ να πω είναι:
Αν θέλεις μου τον στέλνεις, τον βλέπω και σου λέω τι μπορεί (αν μπορεί) και τι πρέπει να γίνει.
Ενδεχομένως να υπάρχει δυνατότητα να "τραβηχτούν" τα αρχεία χωρίς να γίνει επέμβαση στο δίσκο.

Σε τέτοιες περιπτώσεις, προς αποφυγή ευθυνών, θα πρέπει να έχεις υπόψη ότι και που θα συνδεθεί ο δίσκος σε υπολογιστή υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να μην επαναλειτουργήσει ξανά.
Χωρίς να πειραχτεί φυσικά, μόνο και μόνο που θα πάρει τάση μπορεί να είναι η τελευταία του.

Το ίδιο βέβαια μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε εταιρεία και αν απευθυνθεί κάποιος, χωρίς κανένας να έχει υποχρέωση αποκατάστασης ή αποζημίωσης.
Διευκρινίστε το αυτό πριν τον δώσετε σε κάποια εταιρεία.!
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κλειστές αγγελίες)”